Menu

Policja w UK będzie "zawstydzać" klientów, którzy nie noszą masek

Policja w UK będzie "zawstydzać" klientów, którzy nie noszą masek
W przypadku osób, które odmówią zakrycia twarzy, zostaną podjęte "odpowiednie kroki". (Fot. Getty Images)
Funkcjonariusze policji będą patrolować sklepy w hrabstwie Greater Manchester, aby 'zawstydzać' klientów, którzy nie stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust - informuje Metro.co.uk.
Reklama

"Funkcjonariusze będą wysyłani do dużych sklepów detalicznych w Tameside, w tym do supermarketów i IKEI" - poinformowała Jane Higham z Greater Manchester Police.

Tameside to jeden z najbardziej dotkniętych pandemią obszar w Wielkiej Brytanii i jedno z wielu miast w regionie Greater Manchester, które zostało objęte lokalną blokadą.

"Egzekwowanie zakrywania twarzy jest naprawdę trudne, ponieważ jest to raczej wskazówka, a nie akt prawny. Dlatego zachęcamy naszych funkcjonariuszy, aby aktywnie nakłaniali obywateli do zakrywania nosa i ust, a nawet zawstydzali tych, którzy tego nie robią" - podkreśliła Higham.

Dodała, że rolą policjantów będzie jednak przede wszystkim "wyjaśnienie" klientom sklepów potrzeby noszenia masek. Jednak - jak podkreśliła - w przypadku osób, które odmówią zakrycia twarzy, zostaną podjęte "odpowiednie kroki".

Zakrywanie twarzy stało się obowiązkowe w sklepach i supermarketach w Anglii od 24 lipca. Zignorowanie nakazu grozi mandatem w wysokości 100 funtów. Z obowiązku noszenia masek zwolnione są m.in. młodsze dzieci oraz osoby, które nie powinny tego robić ze względów zdrowotnych. 

Rząd Wielkiej Brytanii pod koniec lipca przywrócił dodatkowe restrykcje właśnie m.in. w całym hrabstwie metropolitalnym Greater Manchester. Decyzja władz miała związek z rosnącą liczbą zakażeń w tym regionie.

Czytaj więcej:

Maseczki w sklepach. Sprzedawcy nie są w stanie ich wyegzekwować

Pasażer easyJet przez 4 godziny jadł chipsy, bo nie chciał założyć maseczki

Lockdown w Birmingham. Od wtorku zakaz spotkań

Swinton: Żywy wąż w roli maseczki na twarz w autobusie (WIDEO)

Anglia: W kolejnym regionie dodatkowe restrykcje. Obejmą 2 mln osób

  Komentarze
  • Olo
   21 września, 20:10

   Już się zarumieniłlem ha ha za szykanowanie za brak maseczki są artykuły,ktoś może mieć dolegliwości i nie może nosić

  • Chca w ten
   22 września, 06:57

   sposob szczuc ludzi na ludzi to juz jest zwyczajne sk..........o

  • SPRAWIEDLIWY
   22 września, 09:54

   Do Krzysztof M Baldys: Council Tax też jest nielegalny w tym kraju, a wszyscy go płacą. Taki kraj... Nie ma żadnych regulacji prawnych nakazujących płatność CT. A 'Notice' to pay council tax (Your Council Tax Bill) is NOT a 'Bill of Exchange' as it does NOT have a counter-signature on an agreement made between you and the council, therefore it has no value. As the Council Tax Bill is illegal request for money, paying is ALSO illegal.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama