Menu

Piłkarska LM i LE: Kluby muszą informować UEFA o restrykcjach w podróżowaniu

Piłkarska LM i LE: Kluby muszą informować UEFA o restrykcjach w podróżowaniu
Na zdj. mecz Lecha Poznań z Lechią Gdańsk z 12 lipca br. (Fot. Getty Images)
Klub, który nie poinformuje UEFA o restrykcjach w zagranicznym podróżowaniu obowiązujących w jego kraju, zostanie ukarany walkowerem, jeśli z ich powodu nie będzie mógł się odbyć mecz kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów lub Ligi Europy w nadchodzącym sezonie.
Reklama

Przed losowaniem każdego etapu rywalizacji UEFA będzie publikowała listę znanych jej restrykcji w podróżowaniu między krajami. Kluby najpóźniej 48 godzin przed losowaniem muszą poinformować o ewentualnych innych obowiązujących obostrzeniach.

Runda wstępna Ligi Mistrzów 2020/21 rozpocznie się 8 sierpnia, a 20 sierpnia zacznie się rywalizacja w Lidze Europy. Wyjątkowo wszystkie rundy kwalifikacji, poza ostatnią w LM, odbędą się w formie jednego spotkania.

UEFA poinformowała także, że klub-gospodarz, który zostanie skojarzony z drużyną niemogącą do niego przyjechać, będzie zobowiązany do znalezienia odpowiedniego obiektu na neutralnym terenie. Jeśli tego nie zrobi, zostanie ukarany walkowerem.

Mistrz Polski Legia Warszawa zagra w eliminacjach LM, a zdobywca Pucharu Polski Cracovia, oraz druga i trzecia drużyna ekstraklasy, czyli Lech Poznań i Piast Gliwice - w eliminacjach Ligi Europy. Wszystkie polskie zespoły rozpoczną grę od 1. rundy eliminacyjnej.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama