Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Piłkarska Liga Narodów: Polska zacznie od wyjazdowych meczów ze Szkocją i Chorwacją

Piłkarska Liga Narodów: Polska zacznie od wyjazdowych meczów ze Szkocją i Chorwacją
Reprezentacja Polski poznała terminarz Ligi Narodów. (Fot. Getty Images)
Piłkarska reprezentacja Polski rozpocznie występy w grupie A1 Ligi Narodów od wyjazdowego meczu ze Szkocją 5 września, a trzy później - również na boisku rywala - zagra z Chorwacją. W tej grupie wystąpi też Portugalia. Losowanie odbyło się wczoraj, a dzisiaj UEFA ogłosiła terminarz.
Reklama
Reklama

Biało-Czerwoni, którzy w poprzedniej edycji LN zajęli trzecie miejsce w swojej grupie najwyższej dywizji, za Holandią, Belgią, a przed Walią, podczas wczorajszej ceremonii w Paryżu losowani byli z trzeciego koszyka. Trafili na Chorwację z pierwszego, Portugalię z drugiego i Szkocję z ostatniego. Te drużyny utworzyły grupę A1.

Na początku zmagań w najwyższej dywizji czekają ich dwa wyjazdowe mecze - 5 września ze Szkocją i 8 września z Chorwacją.

W następnym miesiącu podopieczni Michała Probierza zagrają dwukrotnie u siebie - 12 października z Portugalią, a trzy dni później z Chorwacją.

15 listopada Polska zmierzy się na wyjeździe z Portugalią, a zmagania w grupie A1 zakończy 18 listopada meczem u siebie ze Szkocją.

To będzie czwarta edycja LN. Pierwszą wygrała Portugalia (sezon 2018/19), drugą - Francja (2020/21), a trzecią, zakończoną w czerwcu 2023 roku - Hiszpania.

Dywizje A, B i C składają się z 16 drużyn, tworzących cztery grupy czterozespołowe, zaś teoretycznie najsłabsza dywizja D - z sześciu zespołów przydzielonych do dwóch grup po trzy drużyny.

Zwycięzcy i wicemistrzowie grup najwyższej dywizji wezmą udział w ćwierćfinałach (20-25 marca). Lepsi z tych dwumeczów zakwalifikują się do turnieju Final Four.

Natomiast zespoły z ostatnich miejsc w grupach dywizji A spadną bezpośrednio do dywizji B, a drużyny z trzecich lokat w grupach dywizji A zagrają baraże z wicemistrzami grup dywizji B.

Czytaj więcej:

Polska zagra z Chorwacją, Portugalią i Szkocją w piłkarskiej Lidze Narodów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 01.03.2024
  GBP 5.0413 złEUR 4.3176 złUSD 3.9922 złCHF 4.5099 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama