Piłkarska LM: Rangers FC wyeliminowało PSV Eindhoven

To był bardzo udany mecz dla Rangersów. (Fot. Getty Images)
Rangers FC wygrało na wyjeździe 1:0 z PSV Eidhoven w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Do fazy grupowej awansowały także FC Kopenhaga, która wyeliminowała Trabzonspor, i Dinamo Zagrzeb, które pokonało po dogrywce Bodoe/Glimt.

W zeszłym tygodniu temu Rangersi zremisowali z PSV na Ibrox 2:2. Sędzią główym rewanżowego spotkania w Eindhoven był Szymon Marciniak.

W 13. minucie meczu Ryan Kent zbiegł ze skrzydła w stronę pola karnego i oddał mocny strzał na bramkę PSV. Kilka minut później Joey Veerman podał w pole karne, ale bramkarz Rangers Jon McLaughlin wypiąstkował piłkę.

W 25. minucie Malik Tillman zagrał do Johna Lundstrama, który z krawędzi pola karnego oddał potężny strzał. Piłka przeleciała tuż obok lewego słupka.

Następnie niepilnowany w polu karnym Ibrahim Sangare oddał niecelny strzał głową po podaniu z rzutu rożnego. Później Jordan Teze dośrodkował do Luuka de Jonga, który z bliskiej odległości strzelił wprost w bramkarza. Po chwili Cody Gakpo wbiegł w pole karne, ale strzelił ponad poprzeczką.

W 55. minucie Tom Lawrence minał dwóch obrońców PSV i ze skraju pola karnego oddał mocny strzał w poprzeczkę. Chwilę później piłkarze Rangers objęli prowadzenie. Wicemistrzowie Szkocji założyli wysoki pressing. Tillman odebrał piłkę obrońcy PSV i podał do Antonio Colaka, który z bliska strzelił gola.

PSV próbowało obrobić straty i narażało się na kontrataki. Bramkarz Walter Benitez obronił płaski strzał Tillmana.

W 72. minucie Philipp Max dostał podanie od Xaviego Simonsa, ale uderzył niecelnie. Następnie Gakpo strzelił wprost w McLaughlina. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rangersów, którzy w dwumeczu wygrali 3:2 i po 12 latach wrócili do Champions League.

Dinamo Zagrzeb już w pierwszej połowie odrobiło na własnym stadionie straty z pierwszego meczu (0:1). Po golach Miroslava Orsicia i Bruno Petkovicia mistrzowie Chorwacji prowadzili z Bodoe/Glimt 2:0. W drugiej połowie Albert Gronbaek zdobył bramkę na 2:1 i doprowadził do dogrywki. W 117. minucie gola na 3:1 strzelił Josip Drmic, a na 4:1 podwyższył Petar Bockaj.

W rewanżowym meczu Trabzonsporu z Kopenhagą nie padły bramki, więc mistrzowie Danii wygrali dwumecz 2:1.

Awans do fazy grupowej wywalczyły Benfica Lizbona, Viktoria Pilzno i Maccabi Hajfa.

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się dziś, a na jutro zaplanowano losowanie grup Ligi Europy, do której trafią przegrani z 4. rundy eliminacji LM.