Piłkarska LK: Dwa gole Milika, wygrana Olympique Marsylia

Arkadiusz Milik zaliczył bardzo udany występ. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Olympique Marsylia Arkadiusz Milik zdobył dwa gole, a jego francuski klub pokonał u siebie azerski Karabach Agdam 3:1 w pierwszym meczu barażowym o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji. Rewanż za tydzień w Baku.

Milik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców pod koniec pierwszej połowy - w 41. i 44. minucie. W 85. minucie straty zmniejszył Brazylijczyk Kady, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił były reprezentant Francji Dimitri Payet, który 68. minucie zmienił właśnie Polaka.

To pierwsze trafienia Milika w tych rozgrywkach.

W barażach biorą udział zespoły, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach LK oraz te z trzecich pozycji w grupach Ligi Europy, która stanowi wyższy szczebel europejskich pucharów. Zwycięzcy tych dwumeczów trafią w 1/8 finału na zespoły z pierwszych miejsc grup LK: LASK Linz, Gent, AS Roma, AZ Alkmaar, Feyenoord Rotterdam, FC Kopenhaga, Rennes oraz FC Basel.

Losowanie par 1/8 finału zaplanowano na 25 lutego. Finał zostanie rozegrany 25 maja w Tiranie.