Menu

Ojciec Johnsona złamał rządowy zakaz. Poleciał do Grecji

Ojciec Johnsona złamał rządowy zakaz. Poleciał do Grecji
Na ojca brytyjskiego premiera spadła fala krytyki. (Fot. Getty Images)
Fala krytyki spadła wczoraj na ojca brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, Stanleya, za to, że poleciał do Grecji mimo pozostającego w mocy rządowego zalecenia, by powstrzymać się od podróży zagranicznych, o ile nie są absolutnie niezbędne.
Reklama

Stanley Johnson sam zamieścił na Instagramie zdjęcia, gdy w środę - w maseczce ochronnej na twarzy - przyleciał do Aten.

Grecja otworzyła granice dla przyjeżdżających z wielu krajów, ale z powodu dużej liczby zakażeń w Wielkiej Brytanii bezpośrednie loty z tego kraju nie zostaną wznowione co najmniej do 15 lipca. Jak podał dziennik "Daily Mail", 79-letni Stanley Johnson dotarł do Aten przez Bułgarię.

Jak przekazał rzecznik greckiego rządu, zakaz bezpośrednich lotów z Wielkiej Brytanii i Szwecji nie oznacza, że osoby z tych krajów nie mogą przybyć do Grecji w inny sposób.

Sam Johnson, który ma na północy Grecji dom wakacyjny do wynajęcia, wyjaśniał dziennikowi "Daily Mail", że jego podróż jest niezbędna, bo przyjechał, aby przed rozpoczęciem sezonu sprawdzić, czy jest on dobrze zabezpieczony w związku z epidemią koronawirusa.

Te wyjaśnienia nie przekonują jednak brytyjskiej opozycji, która wskazuje, że to już kolejny przypadek w bliskim otoczeniu premiera jeśli nie złamania, to przynajmniej naciągnięcia ograniczeń wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii.

Z podróży w czasie blokady tłumaczyli się najpierw minister budownictwa i społeczności lokalnych Robert Jenrick, a później główny doradca Johnsona Dominic Cummings.

Czytaj więcej:

Brytyjski minister budownictwa "dwa razy złamał zakaz podróży"

Większość Brytyjczyków: Cummings złamał zakaz i musi odejść

Świadek przyznał, że wymyślił zarzuty wobec Cummingsa

  Komentarze
  • Rupert
   3 lipca, 12:04

   No i polecial. No i co mu zrobia?

  • Sprawiedliwy
   3 lipca, 13:06

   Jaki ojciec taki syn.Zly nieuczciwy czlowiek.Maluczkich traktuja jak smieci...do pracy za miche ryzu i tego i tego ci nie wolno.A u borys byl chory i stary moze nosic wirusa....i jemu wolno po swiecie roznosic.Takiego macie uczciwego premiera i taki bedziecie mieli brxit i takie zycie po 31 stycznia tego roku.Witajcie w swiecie niewolnikow czytaj mowiacych narzedzi!

  • Movie
   3 lipca, 13:22

   Jak wygladaja postacie z filmu "Glupi i glupszy" poza latach - patrz foto w artykule powyzej :) czyli "Glupi i glupszy czesc 2"

  • Czytelnik anonimowy
   4 lipca, 08:37

   bracia

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama