Menu

Niemcy: Zakaz spotykania się w więcej niż dwie osoby

Niemcy: Zakaz spotykania się w więcej niż dwie osoby
Restrykcje będą obowiązywać w całym kraju przez co najmniej dwa tygodnie. (Fot. Getty Images)
Poruszanie się poza domem w pojedynkę lub maksymalnie w parach, obowiązek utrzymywania minimum 1,5 metra odstępu i zamknięcie restauracji to nowe zasady obowiązujące w Niemczech w związku z epidemią koronawirusa - takie restrykcje ogłosiła wczoraj kanclerz Angela Merkel.
Reklama

Restrykcje, które obowiązywać będą w całym kraju przez co najmniej dwa tygodnie, nie dotyczą rodzin i członków tego samego gospodarstwa domowego; osoby te nadal mogą wspólnie wychodzić z domu.

Osoby poruszające się po mieście muszą zachowywać co najmniej 1,5 metra odstępu od innych. Merkel podkreśliła, że jest to najważniejsza zasada, bo przy jej zachowaniu "możliwość zakażenia spada do zera". Również przedsiębiorstwa będą musiały wprowadzić ją dla swoich pracowników i gości.

Kanclerz poinformowała także o całkowitym zamknięciu restauracji, choć nadal będzie możliwa sprzedaż posiłków na wynos i z dowozem. Dodatkowo, oprócz wielu sklepów i lokali, które są już zamknięte na mocy wcześniejszych decyzji, obecnie również salony fryzjerskie, kosmetyczne, studia tatuażu i salony masażu będą musiały zaprzestać działalności.

Merkel podkreśliła, że nie są to propozycje, ale zasady, za których nieprzestrzeganie grozić będą kary. .

Dotychczas cieszące się dużą autonomią kraje związkowe wprowadzały zróżnicowane obostrzenia i nakazy mające spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. „Dostawaliśmy od wielu osób sygnały, że życzą sobie jasności na poziomie federalnym" - tłumaczyła Merkel.

Niemcy znajdują się w pierwszej piątce państw na świecie najmocniej dotkniętych pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Według najnowszych wyliczeń Uniwersytetu Johna Hopkinsa, w kraju zidentyfikowano 24 873 przypadki zakażenia, a 94 osoby zmarły.

Czytaj więcej:

Niemiecki rząd przeznaczy 822 mld euro na ratowanie gospodarki

Niemcy: Nowy portal do rekrutacji pracowników sezonowych do pracy w rolnictwie

Angela Merkel podda się domowej kwarantannie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama