Menu

Niemcy: Surowsze zasady w walce z koronawirusem

Niemcy: Surowsze zasady w walce z koronawirusem
Za nieprawdziwe dane osobowe podane w lokalach gastronomicznych w Niemczech grozi kara grzywny. (Fot. Getty Images)
Niemiecki rząd federalny i rządy krajów związkowych zaleciły wczoraj stosowanie surowszych zasad w walce z koronowirusem, aby zapobiec masowemu wzrostowi zakażeń - informuje dpa. Liczba uczestników uroczystości została ograniczona do 50, określono kary za podawanie w restauracjach nieprawdziwych danych osobowych.
Reklama

Kanclerz Angel Merkel i premierzy krajów związkowych wspólnie podjęli decyzję o nowych środkach, mających na celu powstrzymanie pandemii koronawirusa.

Goście, którzy podadzą fałszywe nazwiska, adresy lub dane kontaktowe w restauracjach, muszą spodziewać się grzywny w wysokości co najmniej 50 euro - pisze dpa.

Uroczystości w salach publicznych lub wynajmowanych mogą odbywać się tylko z udziałem maksymalnie 50 osób. Dotyczy to sytuacji, gdy w danym powiecie w ciągu siedmiu dni wystąpi więcej niż 35 nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

Zdecydowanie odradza się organizowanie uroczystości prywatnych z udziałem więcej niż 25 osób.

Według rządu federalnego, w szczególnie dotkniętych koronawirusem regionach kraju spożycie alkoholu powinno być również ograniczone pod pewnymi warunkami. Dokument rządowy przewiduje, że aby zminimalizować infekcje w branży gastronomicznej, należy wydać "ograniczone czasowo zakazy podawania alkoholu". Zaznaczono, że nie chodzi o ogólny zakaz spożywania alkoholu. Lokalne i tymczasowe zakazy obowiązują już w centrach kilku niemieckich miast.

Czytaj więcej:

Niemcy: Zaburzenia psychiczne pracowników częste jak nigdy dotąd

Niemcy ostrzegają przed podróżami m.in. do Czech i Francji

Niemcy: Władze Berlina rozważają ograniczenia w spożywaniu alkoholu

  Komentarze
  • Bubu
   30 września 2020, 14:01

   Bez Boga, nie ma nic mocnego.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.03.2021
  GBP 5.245 złEUR 4.539 złUSD 3.751 złCHF 4.098 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama