Menu

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę
Całun Turyński jest jednym z najczęściej analizowanych naukowo przedmiotów w historii ludzkości. (Fot. Getty Images)
Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę, transmitowane na cały świat przez media, zapowiedział arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia. To inicjatywa związana z trwającą pandemią koronawirusa.
Reklama

"Miłość, jaką Jezus nam podarował, jest silniejsza od wszelkiego cierpienia, wszelkiej choroby, wszelkiego zakażenia, każdej ciężkiej próby i zniechęcenia" - podkreślił w swym wystąpieniu metropolita stolicy Piemontu.

Ogłosił, że w Wielką Sobotę o godz. 17:00 lokalnego czasu będzie przewodniczył długiej modlitwie przed Całunem. Podkreślił, że wszyscy na świecie będą mieli możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Całun Turyński, czyli tkanina, w którą według tradycji owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu, przechowywany jest w kaplicy w katedrze świętego Jana Chrzciciela. Od lat jest przedmiotem badań i analiz, dokonywanych także przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki i technologii w celu ustalenia daty pochodzenia płótna i jego przeznaczenia.

  Komentarze
  • Całun!!
   5 kwietnia, 10:43

   Myślałam że ogólnoświatowa zaraza coś zmieni w ludziach a zwłaszcza w myśleniu o Bogu. Widać ze nic,kościół dalej chce by ludzie modlili się do szmatki krzyżyka a nie do Stwórcy Boga!!

  • Łojezusmaria
   5 kwietnia, 10:53

   Całun zatrzyma epidemie tak samo, jak różaniec bez granic imigrantów.

  • Marta
   5 kwietnia, 11:38

   A w izraelu za 5G idzie sie siedzieć i tylko to trzyma firmy z dala

  • Rem
   5 kwietnia, 11:59

   Czytalem kiedys obszerny artykul na ten temat, udowodnione bylo ze nastapila ogromna jasnosc podczas przenikania ciala przez plotno inaczej obraz na plotnie bylby nie mozliwy by istniec stad wiec zmartwychwstanie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.05.2020
  GBP 5.046 złEUR 4.511 złUSD 4.143 złCHF 4.260 zł

  Sport


  Sport

  Reklama