Menu

Nadal: Jeśli sytuacja się nie zmieni, nie polecę na US Open

Nadal: Jeśli sytuacja się nie zmieni, nie polecę na US Open
"Z mojego punktu widzenia, bez szczepionki nie ma sensu w ogóle podejmować ryzyka". (Fot. Getty Images)
'Jeśli pytacie mnie dzisiaj, czy polecę na US Open, moja odpowiedź brzmi: nie. Nie wiem jak będzie sytuacja wyglądać za parę miesięcy. Mam nadzieję, że lepiej' - oświadczył jeden z najlepszych tenisistów w historii Rafael Nadal. Hiszpan przebywa teraz w domu na Majorce.
Reklama

Sezon - podobnie jak w innych dyscyplinach sportu - został przerwany nagle w marcu z powodu pandemii koronawirusa. Na razie wiadomo, że zawodnicy na korty nie wrócą do końca lipca, ale w sierpniu zaplanowany jest wielkoszlemowy US Open, a organizatorzy robią wszystko, by turniej w Nowym Jorku się odbył. Przygotowywane są już konkretne scenariusze działań.

"Jeśli sytuacja epidemiologiczna się nie zmieni, to ja do Stanów Zjednoczonych nie polecę. Musimy poczekać, żeby mieć pewne informacje, w jakim kierunku zmierza koronawirus. Nowy Jork jest jednym z tych miejsc, gdzie zagrożenie zarażeniem jest lub było bardzo wysokie" - przyznał Nadal na wideospotkaniu z dziennikarzami dzień po jego 34. urodzinach.

19-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych nie zgadza się też z propozycją, by grać przy pustych trybunach. "Bardzo mi się ten pomysł nie podoba, ale jeśli okaże się, że to jedyne wyjście, to je zaakceptuję. Nie rozumiem jednak tenisa bez energii trybun" - podkreślił.

Gdyby nie pandemia, Nadal grałby właśnie we French Open. Korty w Paryżu należą do jego ulubionych, świetnie czuje się na kortach ziemnych. "Oczywiście, że tęsknię za tym, jednak przede wszystkim marzę teraz o powrocie do normalnego życia. Odzyskania wolności i warunków, które pozwolą cieszyć się każdym dniem. A potem dopiero pomyślę o organizacji życia zawodowego" - podkreślił wicelider światowego rankingu.

Jego zdaniem, powrót na kort będzie możliwy tylko wtedy, kiedy sytuacja będzie w pełni opanowana. "I zawodnicy z każdego zakątka świata będą mogli podróżować bez żadnych restrykcji. Z mojego punktu widzenia bez szczepionki nie ma sensu w ogóle podejmować ryzyka. To nie jest tego warte, chyba że dowiemy się, iż szczepionka będzie wynaleziona dopiero za dwa lata. Wtedy będziemy musieli znaleźć jakieś inne rozwiązanie. Na pewno ani sport, a tym bardziej świat nie może się zatrzymać na tak długo" - ocenił.

US Open ma się odbyć między 31 sierpnia a 13 września. Na Covid-19 zachorowało już ponad 6,6 mln ludzi na świecie, zanotowano blisko 389 tys. zgonów. Najwięcej przypadków koronawirusa stwierdzono w Stanach Zjednoczonych - ponad 1,9 mln.

Czytaj więcej:

Rafael Nadal i Pau Gasol chcą zebrać 11 mln euro na walkę z koronawirusem

Rafael Nadal: Jeszcze musimy poczekać na kolejne turnieje

Rafael Nadal nie wierzy w powrót rywalizacji w tenisie przed 2021 rokiem

Giganci światowego tenisa zaprotestowali przeciw rasizmowi

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama