Menu

Meghan i Harry zakładają fundację. "Chcemy zrobić coś sensownego"

Meghan i Harry zakładają fundację. "Chcemy zrobić coś sensownego"
"Pragniemy zrobić coś sensownego, stworzyć coś, co się liczy". (Fot. Getty Images)
Po tym, jak z końcem marca oficjalnie przestali pełnić obowiązki członków brytyjskiej rodziny królewskiej, Meghan i Harry wyznali, że zamierzają założyć fundację, której nazwa nawiązywać będzie do imienia ich synka Archiego. Jak wyjaśniają w oświadczeniu, ma ona symbolizować chęć 'zrobienia czegoś sensownego'.
Reklama

Odejście Meghan i Harry’ego z brytyjskiego dworu było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich miesięcy. Kontrowersyjna decyzja książęcej pary wywołała mieszane reakcje - jedni chwalili ich za odwagę i determinację w dążeniu do niezależności, inni wyrażali oburzenie, twierdząc, że to policzek wymierzony w monarchię.

"Megxit" stał się jednak faktem. Wraz z końcem marca Meghan i Harry oficjalnie przestali pełnić funkcję starszych rangą członków królewskiej familii. Teraz poinformowali świat o swoich planach na przyszłość.

Wbrew oczekiwaniom fanów, którzy spodziewali się rychłego powrotu Meghan do show-biznesu, na razie żadne plotki o jej aktorskich projektach nie zostały potwierdzone. Co prawda, niedawno użyczyła ona głosu na potrzeby filmu przyrodniczego Disneya, ale nic nie wskazuje na to, byśmy w najbliższym czasie mogli oglądać ją na ekranie.

Meghan, zamiast aktorstwem, zajmie się bowiem działalnością charytatywną, z której znana była od początku pełnienia obowiązków księżnej Sussex. Tak wynika z oświadczenia, które zostało udostępnione przez brytyjski dziennik "The Daily Telegraph". Czytamy w nim, iż para jest w trakcie zakładania organizacji charytatywnej o nazwie Archewell.

Nazwa ta nawiązuje do imienia ich synka, Archiego, który 6 maja skończy roczek. Ale nie tylko. "Inspiracją było także greckie słowo arche oznaczające źródło działania. Wróciliśmy do koncepcji organizacji charytatywnej, którą mieliśmy nadzieję zbudować pewnego dnia. Pragniemy zrobić coś sensownego, stworzyć coś, co się liczy" - wyjaśnili w swoim oświadczeniu.

"Archewell to nazwa, która łączy starożytne słowo oznaczające siłę i działanie, a także słowo, które przywołuje głębokie zasoby, z których każdy musi dziś czerpać. Z niecierpliwością oczekujemy uruchomienia naszej fundacji. Nastąpi to we właściwym czasie" - dodali.

Archewell ma być organizacją non-profit, która zapewnia szeroki zakres usług charytatywnych - powstaną m.in. grupy wsparcia, platforma edukacyjna, strona internetowa poświęcona tematyce samorozwoju i poprawy jakości życia.

Czytaj więcej:

Królowa do Harry'ego: "Zawsze będziesz mógł wrócić"

Harry i Meghan ostatni raz wystąpili jako członkowie rodziny królewskiej

Książę Harry i Meghan Markle zaczynają nowe życie w Los Angeles

Trump: USA nie będą płacić za ochronę Harry'ego i Meghan

Harry i Meghan oficjalnie opuścili rodzinę królewską

  Komentarze
  • CudaNaKiju
   7 kwietnia, 19:49

   Czyli nadal chcą żyć za czyjeś pieniądze. Widać wpojonych od małego wartości nie da się wyleczyć u rudego. Do roboty a nie na żebry! Canada to juz historia, teraz Ameryką, jesli tu nie wyjdzie zawsze można sie spakować do Indii

  • A kuku
   7 kwietnia, 21:51

   A kto im bedzie wplacal jak ludzie pieniedzy teraz nie maja.

  • Ehh
   7 kwietnia, 22:29

   Litosci ... caly swiat walczy z pandemia, tysiace ludzi umiera kazdego dnia, a ta parka jakby oderwana od rzeczywistosci ... bredza o samorozwoju i jakosci zycia ....

  • Kasia
   8 kwietnia, 11:06

   Kto im bedzie wplacal jak szykuje sie recesja I ludzie nie beda miec pieniedzy . Wzieli by sie sie za prace ona aktorka ze spalonego teatru i on pasozyt od dziecka.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama