Menu

Media: Lockdown w Niemczech do 28 marca, ale w "lżejszej wersji"

Media: Lockdown w Niemczech do 28 marca, ale w "lżejszej wersji"
Luzowanie restrykcji, które przewiduje m.in. ponowne otwarcie niektórych biznesów, ma rozpocząć się 8 marca. (Fot. Getty Images)
Niemiecki rząd przedłuży jutro koronawirusowy lockdown do 28 marca, ale jednocześnie rozluźni część ograniczeń - podał dzisiaj portal Focus Online. W całym kraju otwarte mają zostać m.in. księgarnie i sklepy ogrodnicze.
Reklama
Reklama

Według portalu, który powołuje się na projekt porozumienia między rządem federalnym i premierami krajów związkowych, luzowanie restrykcji ma zacząć się 8 marca, kiedy zniesiony zostanie zakaz spotkań z osobami z innych domostw. Spotkania mają być ograniczone do 5 osób, nie licząc dzieci do 14. roku życia. Zasady te mogą być dodatkowo rozluźnione na obszarach, gdzie panuje lepsza sytuacja epidemiczna.

Otwarte zostaną też księgarnie, sklepy ogrodnicze, kwiaciarnie i szkoły nauki jazdy, zaś w regionach, gdzie średnia liczba nowych zakażeń będzie poniżej poziomu 35 na 100 tys. mieszkańców, będą mogły otworzyć się też inne sklepy, placówki kultury i boiska sportowe.

Jednocześnie nowe porozumienie przewiduje też "hamulec bezpieczeństwa", czyli możliwy powrót ograniczeń w razie pogorszenia się sytuacji.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się jutro z premierami landów, by omówić kolejne kroki w walce z pandemią. Od początku lutego liczba nowych zakażeń w Niemczech ustabilizowała się na poziomie poniżej 10 tys. dziennie. Lockdown w Niemczech trwa od grudnia ub. roku.

Czytaj więcej:

Niemcy i Czechy przedłużają lockdown. Austria i Włochy łagodzą ograniczenia

Lockdown zmienił zachowania związane z oszczędzaniem

Merkel "chce stopniowo łagodzić restrykcje" w Niemczech

Jedna trzecia Niemców nie chce się szczepić na Covid-19

Niemiecki ekspert o trzeciej fali pandemii: "Będzie tak źle, jak w szczycie drugiej fali"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.04.2021
  GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama