Media: Lewandowski przywrócił blask Barcelonie

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki w meczu z Deportivo Alaves. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski, który zdobył dwa gole we wczorajszym spotkaniu hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej z Alaves, wygranym 2:1, przywrócił blask Barcelonie - uważają hiszpańskie media.

Relacjonujące spotkanie Radio Marca oceniło, że występ Polaka był kluczowy dla zwycięstwa gospodarzy i do zdobycia trzech punktów przez "Barcę", która plasuje się na trzecim miejscu w tabeli La Liga.

Pierwszy gol polskiego napastnika, zdobyty strzałem głową, komentatorzy madryckiej rozgłośni nazywają "cudowną bramką" i ocenili, że Lewandowski "przywrócił blask Barcelonie".

Wydawany w Madrycie sportowy dziennik "AS" - uznając Lewandowskiego najlepszym graczem niedzielnego pojedynku - skomentował, że Polak uratował przed kompromitacją zespół z Katalonii, który stracił gola już w 16. sekundzie spotkania.

Stołeczna gazeta przypomina, że zanim polski snajper rozkręcił się w drugiej połowie, pierwsza część meczu należała do skazywanych na pożarcie gości, którzy nie wykorzystali kilku dobrych sytuacji do podwyższenia rezultatu.

"O pierwszej połowie tego meczu trzeba zapomnieć jak najszybciej"- napisał wydawany w Katalonii dziennik "Sport" i ocenił postawę zespołu trenera Xaviego Hernandeza z tej odsłony jako "niepokojącą".

Przypomniano, że "Lewy" wprawdzie powrócił do zespołu po trwającej trzy tygodnie kontuzji już 28 października w meczu z Realem Madryt (1:2), ale od tego czasu Polak niczym specjalnym się nie wyróżniał. Przełamanie nastąpiło dopiero w niedzielę.

Z kolei dziennik "Mundo Deportivo" w podsumowaniu meczu uznał drugą połowę jako "pełną ognia i dominacji gospodarzy". Także ta gazeta uznała Roberta Lewandowskiego za najlepszego gracza spotkania na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie.

Dzisiaj kapitan reprezentacji Polski przyjedzie na zgrupowanie w Warszawie przed piątkowym meczem eliminacji mistrzostw Europy z Czechami i towarzyską potyczką z Łotwą, do której dojdzie cztery dni później.