Być może profesjonalna kariera Mo Faraha dobiega końca. (Fot. Getty Images)

Maraton w Londynie: Mo Farah jednak nie wystartuje

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom multimedalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w biegach na długich dystansach Mo Farah nie wystartuje 2 października w maratonie w Londynie po trzyletniej przerwie, co zapowiadał w czerwcu.

Powodem - jak potwierdził oficjalnie Farah - jest kontuzja stawu biodrowego, której 39-letni Brytyjczyk urodzony w Somalii nie zdołał wyleczyć.

"Trenowałem naprawdę ciężko w ciągu ostatnich kilku miesięcy i wróciłem do dobrej formy, dobrze się czułem. Jednak w ciągu ostatnich 10 dni ponownie odczuwałem ból i ucisk w prawym biodrze. Przeszedłem rozległą fizjoterapię, zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby pobiec w Londynie, ale się nie udało" - napisał Farah w oświadczeniu.

To kolejny znany zawodnik, który z powodu kontuzji nie stanie na starcie. Kilka dni temu Kenijka, rekordzistka świata kobiet i dwukrotna triumfatorka London Marathon Brigid Kosgei wycofała się z powodu bolesnej kontuzji ścięgna podkolanowego.

Farah jest mistrzem olimpijskim na 5 000 i 10 000 m z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016). Ponadto ma w dorobku po trzy złote medale mistrzostw świata na obu dystansach.

Ostatnio jednak nie ukrywa, że być może jego profesjonalna kariera dobiega końca. Brytyjczyk nie zakwalifikował się na ubiegłoroczne igrzyska w Tokio, nie wystąpił także w tegorocznych mistrzostwach świata w Eugene.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
5.1056
+0.0037
EUR
4.3359
-0.0061
USD
3.7906
-0.0045
CHF
4.6966
-0.0094
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu