Menu

ME 2021: Holender van Dijk potwierdził, że nie zagra w turnieju

ME 2021: Holender van Dijk potwierdził, że nie zagra w turnieju
Virgil van Dijk podkreślił, że bardzo przeżywa fakt, iż nie weźmie udział w mistrzostwach. (Fot. Getty Images)
Holender Virgil van Dijk, triumfator plebiscytu UEFA na najlepszego piłkarza sezonu 2018/19, potwierdził, że nie zagra w mistrzostwach Europy. 29-letni obrońca doznał kontuzji kolana w październiku i od tego czasu nie rozegrał ani jednego spotkania.
Reklama
Reklama

"Biorąc pod uwagę wszystko, co się dzieje, z fizycznego punktu widzenia to właściwa decyzja - postanowiłem nie jechać na mistrzostwa Europy i rozpocząć ostatnią fazę rehabilitacji podczas przerwy między sezonami" - przekazał van Dijk.

Z "The Reds" van Dijk zdobył mistrzostwo Anglii, Superpuchar UEFA, a także triumfował w Lidze Mistrzów i klubowych mistrzostwach świata. W plebiscycie FIFA na najlepszego piłkarza 2019 roku zajął drugie miejsce, podobnie jak w "Złotej Piłce" organizowanej przez magazyn "France Football".

"Oczywiście jestem bardzo rozczarowany, że ominą mnie mistrzostwa Europy, że nie wyprowadzę swojej drużyny narodowej na murawę, ale muszę się z tym pogodzić" - dodał.

W rozpoczynającym się 11 czerwca turnieju Holandia zagra w grupie C z Ukrainą, Austrią i Macedonią Północną. Wszystkie te spotkania odbędą się w Amsterdamie.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.06.2021
  GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama