Menu

Londyn: Jedna trzecia pracowników nie wróci do biur przed świętami

Londyn: Jedna trzecia pracowników nie wróci do biur przed świętami
Brytyjski rząd zachęca obywateli do powrotu do biur oraz korzystania ze środków komunikacji miejskiej. (Fot. Getty Images)
Niemal jedna trzecia osób dojeżdżających do pracy w Londynie, ale obecnie pracujących z domu, nie spodziewa się powrotu do swoich biur przed Bożym Narodzeniem - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Standard.co.uk.
Reklama

Badanie przeprowadzone wśród 1 000 pracowników biurowych w całym kraju wykazało, że tylko 21 proc. wróciło już do swoich biur. Jednak 58 procent stwierdziło, że tak się stanie nie wcześniej niż we wrześniu, 72 procent - w grudniu, a 81 procent - dopiero w przyszłym roku lub później. 

Jeśli chodzi o osoby dojeżdżające do pracy do Londynu, to 68 proc. planuje przenieść się z domu do biura najwcześniej w grudniu, a 80 proc. - dopiero w 2021 roku.

Ponad ośmiu na dziesięciu respondentów przyznało, że "brak poczucia bezpieczeństwa w przestrzeni biurowej" jest kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy są gotowi na powrót.

Ankieta przyniosła również złe wieści dla sektora kultury w Londynie, bo ponad jedna trzecia mieszkańców brytyjskiej stolicy i przylegających hrabstw zamierza ​​poczekać do 2021 roku, aby odwiedzić galerie sztuki, muzea, teatry i kina.

Pracodawcy ostrzegają, że ​​z powodu konieczności zachowania dystansu społecznego nie zdołają pomieścić wszystkich pracowników. (Fot. Getty Images)

Boris Johnson, który do niedawna apelował, aby - o ile to możliwe - ludzie "pracowali z domu i unikali transportu publicznego", obecnie zachęca obywateli do powrotu do biur oraz korzystania ze środków komunikacji miejskiej.

Jednak wielu londyńskich pracodawców ostrzega, że ​​z powodu konieczności zachowania dystansu społecznego będą mieli trudności ze znalezieniem miejsca dla 30-40 procent pracowników powracających do biur w dowolnym momencie.

Szacuje się, że kolejki do wind w wieżowcach City i największych biurowcach w Docklands mogą się ciągnąć się na więcej niż 1,5 km.

Czytaj więcej:

"Self-isolation" i "work from home" w słynnym słowniku oksfordzkim

Boris Johnson: Jesteśmy przygotowani na drugą falę epidemii koronawirusa

Boris Johnson "nie chce drugiego lockdownu" kraju

  Komentarze
  • Rob
   21 lipca, 11:02

   Moje biuro w centralnym Londynie otwieramy we wrzesniu. Gdy zamykalismy w marcu chyba nikt sie nie spodziewal ze tak dlugo nas tam nie bedzie.

  • Ttt
   21 lipca, 12:10

   @rob

   A czym ty się tam zajmujesz w tym City? Takie sobie pewno maklerstwo i okradanie innych?

  • Kasia
   21 lipca, 13:14

   nie rozumiem jak mozna uzasadnic takie dlugie niewracanie do pracy. Nasze biuro nale bo male - ale pracuje od maja. Nikt nie umarl a wszyscy sa bardziej wydajni. Jakie koszty sie eliminuje jak budynek nalezy do firmy a klienci sa za granica i wymagaja normalnej pracy od nas?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama