Ligue 1: Osłabione PSG nie dało szans rywalom

Jedną z bramek dla wicemistrza Francji zdobył Kylian Mbappe. (Fot. John Berry/Getty Images)
Po dwóch kolejnych remisach z ligowego zwycięstwa cieszyli się wczoraj piłkarze Paris Saint-Germain. Lider Ligue 1, bez Lionela Messiego i Neymara w składzie, pokonał u siebie Brest 2:0 w meczu 21. kolejki.

Na początku roku wśród graczy PSG pojawiła się fala zakażeń COVID-19. W tym gronie znalazł się Messi, który choć pozbył się już wirusa, to wciąż wraca do formy. Neymar leczy natomiast kontuzję kostki.

Pod ich nieobecność bramki dla wicemistrza Francji zdobyli Kylian Mbappe w 32. oraz Niemiec Thilo Kehrer w 53. minucie. Francuz uzyskał 10. gola w tym sezonie.

W tabeli paryżanie mają 11 punktów przewagi nad zajmującą drugie miejsce ekipą Nice, która w piątek pokonała Nantes 2:1, odnosząc czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo.

W drugim wczorajszym meczu Lens Przemysława Frankowskiego pokonało na wyjeździe zamykające zestawienie Saint-Etienne 2:1. Polski pomocnik zaczął mecz w podstawowym składzie i w 62. minucie został zmieniony.

W tabeli Lens plasuje się na czwartej pozycji. Od lidera dzieli je 17 pkt.