Ligue 1: Niespodziewana porażka PSG z Nantes

PSG przystąpiło do potyczki z FC Nantes na galowo - z Messim, Mbappe (po prawej) i wracającym po kontuzji Neymarem. (Fot. SEBASTIEN SALOM-GOMIS/AFP via Getty Images)
Drugiej porażki w obecnym sezonie francuskiej ekstraklasy doznali piłkarze Paris Saint-Germain. W wczorajszym meczu 25. kolejki ulegli na wyjeździe Nantes 1:3, ale i tak z dużą przewagą prowadzą w tabeli.

Ponad cztery miesiące minęły od poprzedniej porażki paryżan w Ligue 1. 3 października ulegli na wyjeździe Stade Rennes 0:2.

W Nantes o ich niepowodzeniu zadecydowała słaba pierwsza połowa, w której pozwolili rywalom zdobyć trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Randal Kolo Muani, Quentin Merlin i Ludovic Blas z rzutu karnego.

Drugą część spotkania goście zaczęli od mocnego uderzenia. W 47. minucie bramkę zdobył Neymar. Brazylijczyk, który wraca do formy po kontuzji, 12 minut później miał doskonałą okazje na kontaktowego gola. Nie wykorzystał jednak rzutu karnego. PSG do końca dążyło do zmiany rezultatu, ale sforsować obrony rywali już się nie udało.

W tabeli stołeczny zespół ma 13 punktów przewagi nad drugim Olympique Marsylia. Drużyna Arkadiusza Milika rozegrała jednak o jeden mecz mniej.