Menu

Liga hiszpańska: Real udostępnił stadion na magazyn sprzętu do walki z epidemią

Liga hiszpańska: Real udostępnił stadion na magazyn sprzętu do walki z epidemią
Stadion jest obecnie poddawany renowacji, która ma potrwać 3 lata. (Fot. Getty Images)
Władze Realu Madryt potwierdziły, że stołeczny klub udostępnił służbom medycznym Hiszpanii część stadionu Santiago Bernabeu na magazyn sprzętu medyczno-ochronnego do walki z epidemią koronawirusa.
Reklama

Z informacji, które władze "Królewskich" przekazały dziennikowi "El Mundo" wynika, że na terenie obiektu Realu Madryt mają być składowane "strategiczne produkty do walki z epidemią Covid-19".

Stołeczna gazeta ustaliła, że część Santiago Bernabeu została wydzielona na prowizoryczny magazyn, do którego trafiać będą m.in. rękawice medyczne, gogle, fartuchy i maski ochronne dostarczane przez ofiarodawców.

We wtorek premier regionalnego rządu wspólnoty Madrytu Isabel Diaz Ayuso ujawniła, że Real Madryt przekazał "znaczącą pomoc finansową" na walkę z epidemią koronawirusa w stołecznej aglomeracji.

Wczoraj rząd Hiszpanii poinformował, że do popołudnia zanotowano w tym kraju łącznie 4089 zgonów oraz 56 188 zachorowań na koronawirusa.

Z szacunków hiszpańskiego rządu wynika, że pomiędzy 10 a 25 marca ministerstwo zdrowia przekazało władzom wspólnot autonomicznych ponad 6,7 mln masek ochronnych. Większość z nich trafiła do szpitali w aglomeracji Madrytu.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama