Menu

Liga NBA: Planowany jest turniej wirtualny tylko dla zawodników

Liga NBA: Planowany jest turniej wirtualny tylko dla zawodników
Sportowcom pozostały jedynie rozgrywki wirtualne - jeszcze jakiś czas mogą się nie spotkać pod prawdziwym koszem... (Fot. Getty Images)
Władze ligi NBA planują turniej z udziałem jedynie koszykarzy w grę wideo NBA 2K20. Każdy klub reprezentowałby jeden zawodnik, a zmagania byłyby transmitowane w telewizji. Rywalizacja ma się rozpocząć w piątek.
Reklama

Z powodu pandemii koronawirusa tradycyjne rozgrywki wstrzymane są od 12 marca i na razie nie wiadomo, kiedy przerwa się skończy. NBA rozważa różne scenariusze ich dokończenia, jak np. mecze wszystkich drużyn tylko w jednej hali i bez kibiców.

W tworzenie serii gier wideo od dawna zaangażowane są największe gwiazdy ligi. Na okładce NBA 2K20 znalazł się Anthony Davis, a w poprzednich latach byli to m.in.: Giannis Antetokounmpo, Kyrie Irving, Paul George, Stephen Curry, James Harden, Kevin Durant i LeBron James.

Turniej miałby trwać dziesięć dni, a według portalu Yahoo udział w nim miałby wziąż m.in. Donovan Mitchell z Utah Jazz. Uczestnik ostatniego Meczu Gwiazd bezobjawowo przeszedł zakażenie koronawirusem.

W USA stwierdzono już ponad 160 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem i ponad trzy tysiące zgonów.

Czytaj więcej:

NBA: Doncic zamiast na boisku gra na... komputerze

NBA: Koronawirus w kolejnych klubach

Ręcznik Kobego Bryanta sprzedany na aukcji za 33 tys. dol.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama