Liga włoska: Spadek "polskiej" Spezii, awans Cagliari

W tym meczu Spezia została pokonana przez Veronę... (Fot. Emmanuele Ciancaglini/Ciancaphoto Studio/Getty Images)
Spezia Calcio, z czterema Polakami w podstawowym składzie, przegrała w dodatkowym meczu o utrzymanie 1:3 (1:3) z Veroną Pawła Dawidowicza i spadła z włoskiej ekstraklasy. Awans po barażach tego dnia wywalczyli piłkarze Cagliari, prowadzeni przez słynnego trenera Claudio Ranieriego.

Spezia zajęła pierwotnie 17., a Verona 18. miejsce w 20-zespołowej Serie A z równą liczbą punktów (po 31), dlatego - zgodnie z tamtejszymi przepisami - musiały rozegrać między sobą baraż o utrzymanie na neutralnym terenie.

Spotkanie odbyło się w niedzielny wieczór w Reggio Emilia. Zwyciężyła 3:1 Verona, ustalając wynik już do przerwy. Dzięki temu utrzymała się w najwyższej klasie.

Od 68. minuty Verona musiała sobie radzić w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Marco Davide Faraoniego.

W zespole Spezii cały mecz rozegrali bramkarz Bartłomiej Drągowski oraz Arkadiusz Reca (żółta kartka). Do 53. minuty grał Przemysław Wiśniewski, a do 65. - Szymon Żurkowski.

Natomiast w ekipie Verony w 59. minucie został zmieniony Paweł Dawidowicz, który w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę.

Wcześniej z włoskiej ekstraklasy spadły: przedostatnie w tabeli Cremonese i ostatnia Sampdoria Genua.

Wczoraj zakończyła się też rywalizacja barażowa o awans do Serie A. Triumfowało Cagliari, które w rewanżowym finale pokonało na wyjeździe Bari 1:0. W pierwszym meczu było 1:1.

Bezpośredni awans wywalczyły wcześniej Frosinone i Genoa.