Liga włoska: Problemy zdrowotne Zielińskiego, porażka Napoli

Bramkarz Napoli David Ospina podczas wczorajszego meczu z Empoli. (Fot. Ciro Santangelo/BSR Agency/Getty Images)
Piotr Zieliński już w 22. minucie opuścił boisko z powodu problemów z oddychaniem i został przewieziony do szpitala. Jego zespół przegrał u siebie z Empoli 0:1. W zwycięskiej ekipie do 79. minuty grał Szymon Żurkowski.

O zwycięstwie Empoli zadecydował gol Patricka Cutrone w 70. minucie. Żurkowski rozpoczął mecz w podstawowym składzie, a w 79. minucie został zmieniony przez Filippo Bandinellego. Wcześniej 24-letni polski pomocnik został ukarany żółtą kartką.

Napoli mogło wrócić na fotel lidera Serie A, ale potrzebowało wczoraj zwycięstwa. Podopiecznych trenera Luciano Spallettiego dopadł jednak wyraźny kryzys. Z ostatnich pięciu ligowych meczów zdołali wygrać tylko jeden i w efekcie spadli na czwarte miejsce. Do prowadzącego AC Milan tracą trzy punkty.

Empoli natomiast wyrasta na rewelację rozgrywek. Beniaminek awansował na siódmą pozycję.

"Przeprowadzone testy Piotra Zielińskiego nie wykazały żadnych problemów" - poinformowało Napoli w oświadczeniu.