Liga włoska: Niespodziewana porażka Interu z Sassuolo

W tabeli Serie A Inter nadal jest drugi. Na zdj. Alexis Sanchez z Inter Mediolanu z Mertem Muldurem z Sassuolo. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Interu Mediolan nie wykorzystali szansy awansu na pierwsze miejsce w tabeli Serie A. We wczorajszym spotkaniu 26. kolejki obrońcy tytułu niespodziewanie ulegli u siebie Sassuolo 0:2. W trzech ostatnich ligowych meczach Inter zdobył tylko punkt.

O ile porażkę z prowadzącym obecnie AC Milan 1:2 i remis z trzecim Napoli 1:1 trudno nazwać sensacją, to przegrana z Sassuolo na takie miano już zasługuje. Goście w tym roku odnieśli wcześniej tylko jedno zwycięstwo, a w ostatnich czterech meczach stracili 11 bramek.

Inter ich obrony sforsować jednak nie zdołał. Gospodarze przeważali, oddali 29 strzałów, wobec 13 Sassuolo, ale zdobyć, choć punktu nie zdołali. O ich porażce zadecydowały gole w pierwszej połowie, a ich autorami byli Giacomo Raspadori w 8. minucie i Gianluca Scamacca w 26.

W tabeli Inter nadal jest drugi. Do Milanu traci dwa punkty, ale ma do rozegrania jeszcze mecz zaległy.