Liga włoska: Napoli liderem, Zieliński z asystą

Piłkarze Napoli świętują zwycięstwo. (Fopt. Getty Images)
Piotr Zieliński zaliczył asystę dla Napoli w wygranym 2:1 z Lazio Rzym wyjazdowym meczu 5. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Klub z Neapolu został liderem, mając na koncie trzy zwycięstwa.

Na Stadio Olimpico w Rzymie spotkali się dotychczasowi sąsiedzi z tabeli. W listopadzie 2016 roku zanotowano ostatni remis w konfrontacji tych ekip. Stołeczna jedenastka bardzo szybko objęło prowadzenie. Pierwszego gola (4.) w sezonie, strzałem zza pola karnego, zdobył Mattia Zaccagni.

Piotr Zieliński grał do 68. minuty. Polak tuż przed przerwą zaliczył trzecią asystę w sezonie. Po jego rzucie rożnym głową gola zdobył południowokoreański obrońca Kim Min-jae.

Piotr Zieliński grał do 68. minuty. (Fot. Getty Images)

Zwycięską bramkę dla zespołu z Neapolu zapewnił potężnym uderzeniem z 15. metra "Kwaradona", czyli Chwicza Kwaraccheli. Gruziński snajper wygrane drużynie wypracował również w potyczkach z Veroną i Monzą. Po chwili gospodarze słusznie oczekiwali rzutu karnego za faul na Manuelu Lazzarim, ale arbiter nawet nie skorzystał z pomocy VAR.

Prowadzące Napoli zgromadziło 11 punktów. Podobny dorobek ma AC Milan. Punkt mniej ma Atalanta Bergamo, która rozegrała jeden mecz mniej. Dokończenie 5. kolejki zaplanowano na dzisiaj i jutro, gdy w barwach Salernitany ma zadebiutować Krzysztof Piątek.