Liga niemiecka: Zwycięstwa drużyn z czołówki

Zawodnicy Bayern Monachium cieszą się ze zdobycia trzeciego gola we wczorajszym meczu z VfL Bochum. (Fot. Getty Images)
Zmian na czołowych miejscach tabeli niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej nie przyniosła 20. kolejka. Wczoraj swoje mecze wygrały Bayern Monachium, Union Berlin i Borussia Dortmund. Bawarczycy mają punkt przewagi nad stołecznym zespołem, a o trzy wyprzedzają BVB.

Bayern miał najłatwiejsze zadanie, bo podejmował znajdujące się tuż nad strefą spadkową VfL Bochum. Monachijczycy gładko wygrali 3:0, a na listę strzelców wpisali się Thomas Mueller w 41. minucie, Kingsley Coman w 64. i Serge Gnabry w 73.

Najtrudniejszego rywala miał natomiast Union, który na wyjeździe grał z czwartym przed tą kolejką RB Lipsk. Berlińczycy przegrywali od 24. minuty, kiedy do siatki trafił Benjamin Henrichs. Losy meczu udało im się odwrócić w drugiej połowie. W 61. wyrównał Janik Haberer, a w 72. zwycięstwo zapewnił im Robin Knoche.

Gospodarze byli blisko wyrównania, ale po analizie VAR sędzia z powodu spalonego nie uznał gola Yussufa Poulsena.

Borussia wygrała na wyjeździe z Werderem Brema 2:0. Bramki zdobyli Jamie Bynoe-Gittens w 67. minucie i Julian Brandt w 85.

Union i Borussia mogą się pochwalić serią pięciu zwycięstw z rzędu.