Liga niemiecka: Męczarnie Unionu, który obronił pozycję lidera

Fani Unionu Berlin mogli obejrzeć wczoraj bardzo emocjonujące spotkanie. (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium tylko dzień cieszył się z pozycji lidera w piłkarskiej ekstraklasie Niemiec. Union Berlin wczoraj wygrał u siebie 2:1 z Borussią Moenchengladbach i ponownie przewodzi Bundeslidze.

Holenderski obrońca Danilho Doekhi w siódmej minucie doliczonego czasu gry strzelił zwycięskiego gola dla berlińczyków.

Union aż do 79. minuty był bliski trzeciej porażki w sezonie. Wówczas rezerwowy Kevin Behrens zdołał wyrównać. Do przerwy Borussia prowadziła po golu strzelonym głową przez Nico Elvediego. Doekhi bramkę na wagę trzech punktów zdobył po dośrodkowaniu Jamiego Lewelinga z rzutu rożnego.

Radość gospodarzy była nie do opisania. Piłkarze Unionu w trakcie meczu dwukrotnie cieszyli się z innych bramek, ale weryfikacja VAR ostudziła świętowanie.

W składzie berlińczyków w wyjściowym składzie zagrał Tymoteusz Puchacz. Reprezentant Polski został zmieniony w 59. minucie.

Union prowadzi w tabeli z 26 punktami na koncie. Gorszy o punkt jest Bayern, który na własnym boisku rozgromił 6:2 FSV Mainz. Trzecie miejsce utrzymał SC Freiburg (24), który wygrał 2:0 na boisku outsidera rozgrywek Schalke 04 Gelsenkirchen.