Liga niemiecka: Gikiewicz obronił rzut karny, wygrana Augsburga

Augsburg pokonał wczoraj Werdera Bremen 1:0. Na zdj. polski obrońca Robert Gumny (z lewej) walczy o piłkę. (Fot. Getty Images)
Rafał Gikiewicz był bohaterem Augsburga w wyjazdowym meczu z Werderem Brema w 6. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Polski golkiper obronił rzut karny w doliczonym czasie gry, a jego zespół zwyciężył 1:0. W ekipie gości wystąpił też Robert Gumny.

Augsburg, który w poprzednich pięciu meczach doznał aż czterech porażek, prowadził wczoraj wieczorem od 63. minuty po golu Bośniaka Ermedina Demirovica.

W 90+4. minucie beniaminek z Bremy miał wielką szansę na wyrównanie, ale na przeszkodzie stanął Gikiewicz. Polski golkiper w dobrym stylu, rzucając się w prawy róg swojej bramki, obronił strzał Marvina Duckscha z rzutu karnego.

Wkrótce po tej interwencji zrobiło się jednak gorąco na polu karnym gości. Gikiewicz swoimi gestami sprowokował kibiców Werderu, niektórzy przeskoczyli nawet przez ogrodzenie i zmierzali w kierunku boiska. Ostatecznie jednak ochrona zażegnała niebezpieczeństwo.

Polski bramkarz został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

Oprócz niego cały mecz w ekipie z Aufsburga rozegrał obrońca Robert Gumny.