Liga hiszpańska: Kolejne zwycięstwo Barcelony, asysta Lewandowskiego

Barcelona ostatnio wygrywa, ale skromnie. Cztery z ostatnich pięciu meczów wygrała, strzelając tylko jednego gola. (Fot. JOSE JORDAN/AFP via Getty Images)
Piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe Villarreal 1:0 w 21. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy i mają już jedenaście punktów przewagi nad Realem Madryt. Gola na wagę kolejnego kroku po mistrzostwo strzelił Pedri, a asystę zaliczył Robert Lewandowski.

Katalończycy, którzy muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Sergio Busquetsa, już przyzwyczaili kibiców, że wygrywają raczej skromnie, ale za to bardzo regularnie. Wczorajsze zwycięstwo było ich szóstym z rzędu w lidze - pięć z nich różnicą jednej bramki.

Lewandowski, lider klasyfikacji strzelców Primiera Division, był aktywny od początku meczu. Już krótko po pierwszym gwizdku sędziego znalazł się w dogodnej sytuacji, lecz jego strzał obronił doświadczony Pepe Reina, który w tym roku skończy 41 lat.

W 18. minucie polski napastnik popisał się asystą. Po szybkiej, składnej akcji gości odegrał piłkę do Pedriego, który wykorzystał świetną okazję.

Do końca wynik już nie uległ zmianie, choć obie drużyny - zwłaszcza Barcelona - miały swoje szanse. Również Lewandowski (grał całe spotkanie), który ostatecznie pozostał z 14 trafieniami w tym sezonie.

W 90. minucie na chwilę ożywili się jeszcze fani gospodarzy. Do siatki trafił napastnik Villarreal Samuel Chukwueze, jednak gol nie został uznany z powodu spalonego.

Barcelona ma 56 punktów i już o jedenaście wyprzedza Real, który rozegrał jeden mecz mniej. Broniący tytułu "Królewscy" w ten weekend mieli inne obowiązki - w sobotę zdobyli w Maroku klubowe mistrzostwo świata.

Zaległy mecz z ostatnim w tabeli Elche drużyna z Madrytu rozegra w najbliższą środę.