Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Trzy osoby aresztowane pod zarzutem przygotowywania aktu terroru

UK: Trzy osoby aresztowane pod zarzutem przygotowywania aktu terroru
Policja w regionie Greater Manchester odkryła niebezpieczny spisek mogący skutkować zamachem terrorystycznym... (Fot. Getty Images)
Trzech mężczyzn aresztowano wczoraj wieczorem w północno-zachodniej Anglii pod zarzutem 'zlecania, przygotowywania i podżegania do aktów terroryzmu' - poinformowała policja regionu Greater Manchester.
Reklama
Reklama

Mężczyźni w wieku 35, 36 i 51 lat zostali aresztowani w różnych lokalizacjach w miastach Bolton, Great Lever, Abram i  Hindley - i są przesłuchiwani przez policję.

"Tego wieczoru wykonaliśmy szereg zaplanowanych rewizji w ramach trwającego śledztwa antyterrorystycznego. Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych w celu przesłuchania, a ekipy pozostają na miejscu, ponieważ prowadzimy dalsze dochodzenia" - wyjaśnił zastępca komendanta policji Rob Potts, który jest odpowiedzialny za zwalczanie terroryzmu w północno-zachodniej Anglii.

"Rozumiem, że jakiekolwiek aresztowania tego rodzaju będą budzić obawy, a ludzie w naturalny sposób będą mieć pytania. Chociaż na tym etapie nie możemy wdawać się w szczegółowe szczegóły śledztwa, chcę zapewnić obywateli, że obecnie nie uważamy, iż istnieje jakiekolwiek szersze zagrożenie związane z dzisiejszą działalnością. Dalsze szczegóły zostaną ujawnione w miarę postępu dochodzenia" - dodał.

Czytaj więcej:

UK: Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty ws. wrogich działań na rzecz Rosji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama