Liga angielska: Remis Manchesteru United z Chelsea w hicie 9. kolejki

Czy przez wynik dzisiejszego meczu posada Jose Mourinho jest zagrożona?... (Fot. Getty Images)
Manchester United zremisował dzisiaj w Londynie z Chelsea 2:2 (0:1) w hicie 9. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. To był mecz 'ostatniej szansy' dla trenera 'Czerwonych Diabłów' Jose Mourinho, którego posada - zdaniem brytyjskich mediów - jest zagrożona.

Przed sobotnim spotkaniem w tabeli Premier League Chelsea z dorobkiem 20 punktów zajmowała drugie miejsce. Manchester United natomiast był dopiero ósmy, a do czołówki tracił siedem punktów.

Na Wyspach od kilku tygodni media zastanawiają się jak długo Mourinho wytrwa na stanowisku. Porażka z Chelsea miała - w opinii mediów - spowodować, że włodarze klubu z Old Trafford stracą cierpliwość do portugalskiego szkoleniowca.

Pojedynek zaczął się niezbyt dobrze dla ekipy Mourinho, prowadzenie po strzale w 21. minucie Antonio Ruedigera objęli gospodarze. W drugiej połowie do głosu doszli goście. Dwie bramki dla Manchesteru strzelił Francuz Anthony Martial (55. i 73.) i wydawało się, że mecz zakończy się upragnionym zwycięstwem zespołu Mourinho.

Nadzieje "Czerwonych Diabłów" rozwiały się jednak w szóstej minucie doliczonego czasu gry, gdy w zamieszaniu Ross Barkley uratował gospodarzom remis.