Liga angielska: Manchester City rozbił Leeds Klicha 7:0

Piłkarze Manchester City rozgromili wczoraj swoich rywali. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu mistrza Anglii piłkarze Manchesteru City pokonali na własnym stadionie Leeds United aż 7:0 w meczu 17. kolejki Premier League. W pokonanym zespole od 38. minuty grał Mateusz Klich.

"The Citizens" objęli prowadzenie już w ósmej minucie za sprawą Phila Fodena. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Jack Grealish i Kevin de Bruyne.

W drugiej połowie z goli cieszyli się Riyad Mahrez, ponownie de Bruyne, John Stones i Nathan Ake.

Manchester prowadzi w tabeli i ma cztery punkty przewagi na Liverpoolem oraz pięć nad Chelsea Londyn. Drużyny te swoje mecze 17. kolejki rozegrają w środę.

W drugim spotkaniu stanęło naprzeciw siebie dwóch reprezentantów Polski – Przemysław Płacheta z Norwich City i Matty Cash z Aston Villi.

Powody do zadowolenia miał drugi z wymienionych. Ekipa z Brimingham pokonała na wyjeździe "Kanarki" 2:0 po golach Jacoba Ramseya i Ollie’ego Watkinsa. Cash rozegrał całe spotkanie, a Płacheta został zmieniony w 75. minucie.

Aston Villa plasuje się na dziewiątej pozycji. Norwich zamyka zestawienie.