Liga Europy: Porażka Rakowa, grad goli w 1. kolejce

Debiut Rakowa Częstochowy w Lidze Europejskiej nie był udany. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali na wyjeździe z Atalantą Bergamo 0:2 (0:0) w meczu grupy D Ligi Europy. Łącznie w 16 meczach 1. kolejki padły aż 52 gole. Najwięcej - sześć - w Amsterdamie, gdzie Ajax w spotkaniu grupy B zremisował z Olympique Marsylia 3:3.

Raków był zespołem wyraźnie słabszym, ale długo przed stratą gola częstochowian ratował bośniacki bramkarz Vladan Kovacevic. Skapitulował dopiero w 49. minucie, gdy pokonał go Charles De Ketelaere. Natomiast w 66. wynik ustalił Ederson.

W drugim meczu grupy D Sturm Graz przegrał u siebie ze Sportingiem Lizbona 1:2 (0:0). Gospodarzom prowadzenie w 58. minucie dał William Boving, ale w ostatnim kwadransie Portugalczycy odpowiedzieli trafieniami Viktora Gyokeresa i Ousmane Diomande.

W barwach Sturmu od 63. minuty grał Szymon Włodarczyk. To właśnie austriacki zespół będzie kolejnym rywalem Rakowa - 5 października w Sosnowcu.

Najwięcej bramek padło w grupie B, bo oprócz sześciu w Amsterdamie, pięć kibice zobaczyli w meczu Brighton & Hove Albion - AEK Ateny. Niespodziewanie grecki zespół wygrał 3:2. Całe spotkanie w barwach AEK rozegrał Damian Szymański.

Nie zawiodły za to inne angielskie drużyny. W grupie E Liverpool pokonał na wyjeździe LASK Linz 3:1, a w grupie A West Ham United, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, wygrał u siebie z TSC Backa Topola również 3:1.

W grupie G do 61. minuty w barwach Romy grał Nicola Zalewski, a jego zespół pokonał na wyjeździe Sheriffa Tyraspol 2:1. Powodów do zadowolenia nie mieli natomiast Karol Struski i Mariusz Stępiński. W grupie C ich Aris Limassol uległ w Pradze miejscowej Sparcie 2:3.