LM: niespodzianka w Porto

FC Porto zremisowało na własnym stadionie z Austrią Wiedeń 1:1 (0:1) w meczu 5. kolejki grupy G Ligi Mistrzów.
Mistrzowie Portugalii tym samym nieoczekiwanie zakończą fazę grupową bez wygranej przed własnej publicznością i przy okazji zaprzepaścili w ten sposób szansę na przesunięcie się na drugie miejsce w tabeli.

Goście do przerwy nawet prowadzili po bramce Kienasta, ale już trzy minuty po przerwie wyrównał Kolumbijczyk Jackson Martinez. Mimo wielu sytuacji gospodarzom nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki i mistrzowie Austrii mogli się cieszyć z drugiego wyjazdowego remisu w tej edycji Champions League.

W rozegranym wcześniej pierwszym wtorkowym meczu grupy G Zenit Sankt Petersburg także zremisował na własnym stadionie z Atletico Madryt 1:1.