LM: Zwycięstwo Bayernu, gol Lewandowskiego

30-letni napastnik strzelił swojego 47. gola w tych rozgrywkach. (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium pokonał na wyjeździe AEK Ateny 2:0 w trzeciej kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów, a jedną z bramek dla gości zdobył Robert Lewandowski.

Różnica w umiejętnościach piłkarzy obu drużyn była widoczna od początku, ale w pierwszej połowie - mimo sporej przewagi - Bawarczycy rzadko stwarzali groźne okazje. Po drugiej stronie jeszcze mniej pracy miał Manuel Neuer.

Losy meczu rozstrzygnęły się między 61. i 63. minutą. Najpierw mocnym strzałem z półobrotu gola dla Bayernu strzelił Hiszpan Javi Martinez, a wkrótce potem wynik ustalił Lewandowski.

Polak stał zupełnie niepilnowany tuż przed bramką, co dostrzegł biegnący z lewej strony Rafinha. Po podaniu Brazylijczyka Lewandowski trafił do pustej bramki z około dwóch-trzech metrów. W tym momencie emocje praktycznie się skończyły.

30-letni napastnik strzelił swojego 47. gola w tych rozgrywkach i zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów Ligi Mistrzów. We wtorek został zmieniony w 84. minucie.