LM: Awans PSG!

W meczach grupy C piłkarskiej Ligi Mistrzów Anderlecht przegrał w Brukseli 2:3 z Benficą Lizbona, a we Francji Paris Saint-Germain szczęśliwie pokonał Olympiakos Pireus 2:1, zapewniając sobie awans z pierwszego miejsca do fazy play-off turnieju.
Mecz w Belgii był niezwykle zacięty, a obie strony chciały go za wszelką cenę rozstrzygnąć na swoją korzyść. Po pierwszej połowie spotkania na tablicy wyników widniał remis 1:1, ale w drugiej części gry samobójcza bramka Mbemby dała prowadzenie gościom z Portugalii.

Grający ambitnie Anderlecht zdołał wyrównać, lecz ostatnie słowo należało do Benfiki, a konkretnie rezerwowego Rodrigo, który dwie minuty po pojawieniu się na murawie zdobył zwycięskiego gola.

Do samego końca grano również w Paryżu, gdzie dopiero w doliczonym czasie gry sprowadzony z Napoli Edinson Cavani dał trzy punkty PSG w starciu z Olympiakosem Pireus. Zwycięstwo mistrzów Francji zasługuje na uznanie, ponieważ przez całą drugą połowę piłkarze Laurenta Blanca grali w dziesiątkę, po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce Marco Verattiego.