Krychowiak zagra w półfinale, Teodorczyk za burtą

Grezgorz Krychowiak z Sevillą już w półfinałach Ligi Europejskiej (Fot. Facebook/Krychowiak)
Piłkarze Sevilli w składzie z Grzegorzem Krychowiakiem wywalczyli awans do półfinału Ligi Europejskiej. Andaluzyjczycy zremisowali na wyjeździe z Zenitem St Petersburg 2:2 (w Hiszpanii było 2:1). Odpadło Dynamo Kijów, którego zawodnikiem jest Łukasz Teodorczyk.

Sevilla rozpoczęła starcie z rosyjskim rywalem najlepiej, jak mogła. Już w piątej minucie faulowany w polu karnym rywali był Vitolo. Co ciekawe, później relacjonujący to spotkanie na żywo dziennikarze gazety "Marca" ocenili, że decyzja o podyktowaniu "jedenastki" była niesłuszna. Niemniej bramkarz gospodarzy zobaczył za interwencję żółtą kartkę, a po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki. Gola zdobył Kolumbijczyk Carlos Bacca.

W tym momencie Zenit potrzebował dwóch bramek, by doprowadzić do dogrywki. Miał kilka dogodnych okazji, ale musiał też pilnować się w defensywie, ponieważ goście groźnie kontratakowali. Jednak na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Wenezuelczyk Salomon Rondon.

W 72. minucie pięknym golem popisał się Hulk. Brazylijczyk zobaczył, że bramkarz rywali wybiegł na kilka metrów przed własną bramkę, i z ok. 40 metrów uderzył idealnie - piłka odbiła się od poprzeczki, a potem od ziemi za linią bramkową.
Zanosiło się na dogrywkę, ale w końcówce po składnej akcji wyrównał Francuz Kevin Gameiro. Remis 2:2 dał awans gościom. Krychowiak rozegrał cały mecz.

Teodorczyk musiał pożegnać się z rozgrywkami po porażce w dwumeczu z Fiorentiną. Przed tygodniem na Ukrainie padł remis 1:1, ale w rewanżu "Viola" wygrała 2:0 po trafieniach Niemca Mario Gomeza w końcówce pierwszej połowy oraz Peruwiańczyka Juana Vargasa w doliczonym czasie spotkania. Goście od 40. minuty grali w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą kartkę zobaczył Holender Jeremain Lens. Polak został zmieniony tuż przed przerwą.

Do półfinału awansowało także Napoli, które bez problemu poradziło sobie w dwumeczu z VfL Wolfsburg. Przed tygodniem podopieczni Hiszpana Rafaela Beniteza wygrali w Niemczech 4:1, a przed własną publicznością zremisowali 2:2. Bramki dla neapolitańczyków zdobyli Hiszpan Jose Callejon w 50. i Belg Dries Mertens w 65. minucie, a dla gości trafili Szwajcar Timm Klose (71.) i Chorwat Ivan Perisic (73.).

W ostatniej parze Dnipro Dniepropietrowsk, które spotkanie w roli gospodarza rozegrało w Kijowie, pokonało FC Brugge 1:0 i również wywalczyło miejsce w najlepszej czwórce turnieju. W Belgii tydzień temu padł bezbramkowy remis.

Tym samym zakończyła się imponująca passa zespołu z Brugii, który nie przegrał żadnego z 16 poprzednich spotkań w Lidze Europejskiej.

Losowanie par półfinałowych w piątek o godzinie 12. Mecze zaplanowano na 7 i 14 maja, natomiast finał odbędzie się 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.