Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Król Karol III pierwszy raz pokazał się od zdiagnozowania raka

Król Karol III pierwszy raz pokazał się od zdiagnozowania raka
Król wraz z małżonką w drodze do kościoła św. Marii Magdaleny w Sandringham, 11 lutego 2024 r. (Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)
Król Wielkiej Brytanii Karol III po raz pierwszy od czasu podania w poniedziałek informacji, że zdiagnozowano u niego raka pokazał się publicznie - wczoraj przed południem udał się do kościoła w Sandringham we wschodniej Anglii.
Reklama
Reklama

75-letni monarcha, idąc wraz z żoną, królową Camillą, do kościoła św. Marii Magdaleny w Sandringham pomachał do ok. stuosobowej grupy ludzi zebranych przed kościołem, po czym został powitany przez pastora Paula Williamsa.

Kościół św. Marii Magdaleny znajduje się w niewielkiej odległości od królewskiej rezydencji Sandringham, gdzie monarcha zamierza spędzać większość czasu podczas leczenia.

W poniedziałek późnym popołudniem pałac Buckingham przekazał, że podczas niedawnego pobytu Karola III w szpitalu z powodu powiększonej prostaty zdiagnozowano u niego raka, choć nie sprecyzowano o jaki rodzaj raka chodzi.

Jak poinformowano, król przez czas leczenia nadal będzie wykonywał obowiązki państwowe, choć nie będzie brał udziału w żadnych publicznych wydarzeniach.

Wczoraj pałac Buckingham opublikował oświadczenie Karola III, w którym podziękował on za wszystkie otrzymane wyrazy wsparcia oraz wyraził zadowolenie z tego, iż upublicznienie informacji o jego chorobie przyczyniło się do zwiększenia świadomości sytuacji wszystkich osób, które zmagają się z rakiem.

Czytaj więcej:

Pałac Buckingham: U króla Karola III zdiagnozowano raka

Książę Harry przyleciał do kraju w związku z wykryciem raka u króla

Media: Karol III będzie raz na tydzień w Londynie na leczeniu

Książę Harry pragnie pojednać się z ciężko chorym ojcem

Pacjenci z nowotworem zmuszeni do leczenia prywatnego, a król Karol już rozpoczął leczenie

UK: Po wykryciu raka u króla wzrost zainteresowania objawami nowotworu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 01.03.2024
  GBP 5.0413 złEUR 4.3176 złUSD 3.9922 złCHF 4.5099 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama