Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Kraków Airport na bieżąco reaguje na sytuację na europejskich lotniskach

Kraków Airport na bieżąco reaguje na sytuację na europejskich lotniskach
Na europejskich lotniskach trwa chaos komunikacyjny. (Fot. Getty Images)
Lotnisko Kraków Airport jest przygotowane i na bieżąco reaguje na sytuację związaną z utrudnieniami w europejskich lotniskach. Zauważane opóźnienia niektórych samolotów nie wpływają znacząco na operacyjność lotniska – podała rzeczniczka lotniska Natalia Vince.

Reklama
Reklama

Od początku czerwca na europejskich lotniskach - m.in. w Amsterdamie, Brukseli, Frankfurcie, londyńskim Heathrow, a także w portach we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Izraela - pasażerowie stoją w wielogodzinnych kolejkach do bramek bezpieczeństwa; opóźnione lub odwoływane są loty. To m.in. efekt braków kadrowych oraz strajków pracowników linii lotniczych i portów.

Rzeczniczka Kraków Airport przekazała, że lotnisko w stolicy Małopolski jest przygotowane i na bieżąco reaguje na sytuację związaną z utrudnieniami w europejskich portach.

"Zauważane opóźnienia niektórych samolotów z Hiszpanii, Włoch i Francji nie wpływają znacząco na operacyjność lotniska" - wyjaśniła przedstawicielka Kraków Airport.

Według niej, wczoraj został odwołany Wizzair Londyn Luton oraz Ryanair Bruksela Charlerois, a dzień wcześniej - EasyJet na paryskie lotnisko Charles de Gaulle.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.

Czytaj więcej:

Kraków Airport: Ryanair uruchomi nowe połączenia do Tuluzy i Poznania

Lotnisko Heathrow chce, by linie lotnicze odwołały 10 proc. lotów

Szef Ryanaira: Brexit jest "bezpośrednią" przyczyną chaosu na lotniskach w UK

LOT odwołuje w lipcu i sierpniu niektóre loty do Amsterdamu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.08.2022
  GBP 5.5357 złEUR 4.6832 złUSD 4.5459 złCHF 4.8318 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama