Menu

Koronawirus: Londyn wciąż pod obserwacją. Restrykcje w kolejnych miastach

Koronawirus: Londyn wciąż pod obserwacją. Restrykcje w kolejnych miastach
W Londynie w każdej chwili może dojść do kolejnego lockdownu. (Fot. Getty Images)
Londyn został wczoraj dodany na krajową listę obserwacyjną w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Do tej pory niemal wszystkie miasta, które trafiły na tę listę, ostatecznie zostały objęte dodatkowymi restrykcjami.
Reklama

O wprowadzenie zakazu spotkań osób z różnych gospodarstw domowych - takiego jak obowiązuje już w wielu miastach północno-zachodniej i północno-wschodniej Anglii - zaapelował wczoraj burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan. "Jedną z rzeczy, które powiedziałem premierowi, jest to, iż myślę, że powinniśmy pójść śladem tego, co jest w innych częściach kraju i zatrzymać spotykanie się się osób z różnych gospodarstw domowych, i mówię to z ciężkim sercem" - wyznał Khan dziennikowi "The Guardian".

Wprowadzenie dodatkowych restrykcji zapowiedziano tymczasem w kolejnych miastach Anglii i Walii. Od dzisiaj mieszkańcy Leeds, Blackpool, Stockport i Wigan nie będą mogli się spotykać z osobami spoza swoich gospodarstw domowych lub swoją "bańką wsparcia" (które mogą tworzyć osoby mieszkające samotnie). We wszystkich tych miastach liczba nowych zakażeń w ciągu ostatnich siedmiu dni w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców zbliża się do 100, lub jak w przypadku Wigan, przekracza ten poziom.

W Walii natomiast dodatkowe ograniczenia od dzisiejszego popołudnia zaczną obowiązywać w Llanelli na zachodzie kraju, a od jutrzejszego - także w dwóch największych miastach, Cardiff i Swansea. ich mieszkańcy nie będą mogli się spotykać w zamkniętych pomieszczeniach z osobami spoza własnych gospodarstw domowych, a także opuszczać obszaru danego hrabstwa. Ponieważ restrykcje już wcześniej wprowadzono na terenie sześciu hrabstw, oznacza to, że objętych nimi będzie już połowa populacji Walii.

Dzisiejszy protest na Trafalgar Square uznano za niebezpieczny i interweniowała policja. (Fot. Getty Images)

Tymczasem dzisiaj w Londynie na Trafalgar Square odbył się protest przeciwko rządowym restrykcjom. Jak donoszą brytyjskie media, protestujący nie nosili masek i nie zachowywali odpowiedniego dystansu od innych, dlatego akcję uznano za niezgodną z prawem i do akcji musiała wkroczyć policja. Aresztowano 32 osoby.

Czytaj więcej:

Władze Londynu apelują o nowe restrykcje

Czy londyńczycy posłuchali apelów, aby pracować z domów?

Londyn zagrożony lokalną blokadą

Pozycja Londynu jako najlepszego miasta świata "jest zagrożona"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama