Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Konserwatyści i przeciwnicy UE coraz częściej nazywają Brexit "porażką"

Konserwatyści i przeciwnicy UE coraz częściej nazywają Brexit "porażką"
Czy Wielka Brytania cieszy się odzyskaniem kontroli nad własnym krajem pod wyjściu z UE? Sondaże pokazują, iż jest inaczej. (Fot. Getty Images)
Zarówno zwolennicy Partii Konserwatywnej, jak i wyborcy głosujący za wyjściem z UE, obecnie zgodnie uznają Brexit za 'porażkę całego kraju' - wynika z nowego sondażu opublikowanego przez dziennik 'The Times'. 

Reklama
Reklama

Wyniki sondażu w pełni oddają coraz bardziej dominujące antybrexitowe nastroje w Wielkiej Brytanii. Zaledwie w ubiegłym tygodniu do grona przeciwników Brexitu dołączył sam Nigel Farage - czołowa postać ruchu na rzecz odłączenia się od UE. Przyznał on, że "wyjście ze Wspólnoty się nie powiodło i kraj nic na nim nie zyskał".

Tymczasem coraz więcej mówi się o stratach poniesionych z tytułu wyjścia UK z unijnych struktur. Niezależni eksperci i przedstawiciele biznesu wskazują na konsekwencje Brexitu i tego, jak negatywnie wpłynął on na handel oraz postrzeganie Wielkiej Brytanii wśród inwestorów.


Nowe sondaże opublikowane w "The Times" pokazują, że aż 37 procent wyborców głosujących za wyjściem z UE uważa, że Brexit był katastrofą. 

35 proc. badanych wciąż nie ma głosu w tej sprawie i obserwuje obecną sytuację. Jedynie 20 proc. głosujących za Brexitem jest zdania, że "unijny rozwód był sukcesem".

"The Times" relacjonuje, że sondaże wyglądają podobnie, jeśli uwzględni się w nich wyłącznie wyborców konserwatywnych. 

W ujęciu krajowym z kolei, większość mieszkańców Zjednoczonego Królestwa widzi więcej wad wyjścia z UE niż korzyści z tego płynących. 

Czytaj więcej:

Szef Ryanaira: "Oderwani od rzeczywistości zwolennicy Brexitu wkrótce poumierają"

Brexit: Ministrowie rezygnują z terminu zniesienia obowiązujących w UK przepisów unijnych

Rząd UK chce ograniczyć ściąganie rodzin przez zagranicznych studentów

Spada liczba Polaków studiujących na brytyjskich uczelniach. "Koszty są zaporowe"

Brytyjski minister: "UK potrzebuje teraz wzrostu poziomu imigracji"

Nigel Farage szczerze o Brexicie: "Nie powiódł się"

  Komentarze
  • Tonny
   22 maja, 18:09

   Nie sam brexit jest porazka tylko wine ponosi rozczochrany klaun i jego banda darmozjadow ktora do niczego sie nie nadaje i nie powinna przeprowadzac niczego..

  • Pawel
   22 maja, 19:09

   Ale jak to powiedziala Pani Jadzia to nie mozliwe kolejna porazka za kase podatnikow mlodzi nie nawidza za to starszych ze tak glosowali kolejny podzial wszystko zgodznie z planem robic nie ma komu bo za tyle przy tych cenach lepiej benefity brac i pic bo na trzezwo tego cyrku zniesc nie mozna

  • Mózgo trzepaczka
   22 maja, 19:46

   Bo o to im chodzi aby tym pólmózgom teraz powiedzieć że EU jest dobra, wobec tego dołączamy spowrotem do EU i te bezmózgi powiedzą tak głosujmy na przystąpienie właściwie to lubimy EU.Angielskie prostaki zawsze będą tylko prostakami z którymi można robić i mówić cokolwiek się chce a oni się zgodzą.

  • Lono
   22 maja, 22:02

   Chcieli by wrócić do Unii? Tak, wrócą. Ale na kolanach w jednej kolejce z Ukrainą, Mołdawią i Azerbejdżanem. Wrócą do Unii gdzie nie będzie jednomyślności w głosowaniach.

  • Kazik
   23 maja, 05:41

   Ciekawe co Anglicy by mówili na politykę klimatyczną UE, gdyby nadal byli członkiem UE ? Co by mówili na KPO i Fit for 55 ? Toż to obłędna polityka jest.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2023
  GBP 5.3020 złEUR 4.6069 złUSD 4.3269 złCHF 4.7752 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama