Menu

KFC rezygnuje ze słynnego sloganu. Winny koronawirus

KFC rezygnuje ze słynnego sloganu. Winny koronawirus
KFC zmienia swoją kampanię wizerunkową, zamazując kontrowersyjny napis na opakowaniach. (Fot. KFC/YouTube)
Sieć restauracji fast food KFC poinformowała o tymczasowej rezygnacji z dotychczasowego sloganu 'It's finger lickin' good'. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia marka zdecydowała o wstrzymaniu posługiwania się hasłem w przekazach reklamowych.
Reklama

"Znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Mamy kultowy slogan, który chwilowo nie pasuje do obecnych czasów" - przekazała firma w oświadczeniu.

W związku z tym hasło zostało skrócone do formy "It's good", a słowa "finger lickin" - zamazano. W takiej formie dewiza pojawi się na wszystkich opakowaniach produktów, sprzedawanych przez giganta.

Firma opublikowała też na kanale YouTube nowy film promocyjny, który zakończony jest krótkim komentarzem: "To, o czym zawsze mówimy na końcu? Zignoruj to. Przynajmniej teraz".

Wiele osób krytykuje ruch giganta, wskazując w mediach społecznościowych, że to próba ugrania kapitału na koronawirusie, podczas gdy "wszyscy i tak muszą jeść kurczaki rękami, ponieważ firma nie oferuje sztućców".

Sprawa sloganu zachęcającego do oblizywania palców po jedzeniu budziła w ostatnich miesiącach wiele kontrowersji. Tylko w Wielkiej Brytanii w ciągu jednego miesiąca złożono na KFC aż 163 skargi do organu nadzorującego rynek reklamowy (Advertising Standards Authority).

Zwracano uwagę, że firma zachowuje się nieodpowiedzialnie, wzywając do przestrzegania zasad dystansu społecznego i podwyższając standardy czystości, a jednocześnie zachęcając do niehigienicznego zachowania.

Sloganu "It's finger lickin' good" po raz pierwszy użyto w latach 50-tych ubiegłego wieku i utrzymywano go do późnych lat 90-tych, po czym go wycofano. Firma zdecydowała się na powrót do słynnej dewizy dopiero w 2008 roku.

KFC posiada na całym świecie 22,5 tys. punktów, z czego 900 mieści się w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Polsce gigant posiada 210 placówek i używa hasła "Palce lizać". 

Czytaj więcej:

KFC wprowadza wegańskie menu w UK

McDonald's obniża ceny większości produktów

Burger King karmi krowy nową paszą. Chce zredukować emisję metanu

Sieć piekarni Greggs przygotowuje się do kolejnego lockdownu

  Komentarze
  • Maxzyman13
   26 sierpnia, 05:10

   Nie dajmy się zwariować...!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama