Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandczycy najszczęśliwsi w UE

Irlandczycy najszczęśliwsi w UE
Mieszkańcy Zielonej Wyspy są szczęśliwsi niż inne kraje UE. (Fot. Thinkstock)
Irlandczycy to najszczęśliwszy naród Unii Europejskiej - wskazało badanie Special Eurobarometer 471. Wyspiarze oceniają także wyżej od przeciętnego Europejczyka równość, sprawiedliwość i zdrowie w swoim kraju.
Reklama

W badaniu zatytułowanym “Fairness, inequality and inter-generational mobility” wzięło udział 28 tys. osób z 28 krajów, w tym ponad 1 tys. z Irlandii. Pytania dotyczyły edukacji, dochodów, statusu społecznego i mobilności, a także poglądów na temat migracji i globalizacji.

"Okazało się, że aż 97% Irlandczyków postrzega siebie jako szczęśliwych. To najwyższy wynik w UE, gdzie średnia wyniosła 83%. Dodatkowo 92% oceniło swój stan zdrowia jako dobry – w porównaniu do przeciętnej unijnej 78%” - informuje Independent.ie.

Trzy czwarte Irlandczyków ma ponadto poczucie, iż w ciągu ostatnich 30 lat zwiększyły się możliwości rozwoju w ich kraju. W UE średnia wyniosła 46% - podczas gdy w Grecji spadła do zaledwie 21%.

75% mieszkańców Zielonej Wyspy ma poczucie, iż mogą ufać swoim krajanom. Jednocześnie jednak 80% ankietowanych z Irlandii jest zdania, że w ich państwie panują zbyt duże różnice w dochodach.

"Sprawiedliwość jest kluczowym elementem budowania prężnej i spójnej Europy. Inicjatywy podejmowane na tym polu muszą się opierać na solidnych dowodach, ale także brać pod uwagę wartości i poglądy wszystkich mieszkańców. Jestem dumny, że prace Joint Researche Centre, autora badania, wnoszą realny wkład w nasze wysiłki budowy lepszej Europy dla przyszłości” - skomentował Tibor Navracsics, komisarz ds. edukacji i młodzieży.

 

  Komentarze


  • Leon zawodowiec
   13 maja, 10:05

   To miejsce największego zlewaczenia w Europie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama