Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Igrzyska 2032: Wyścig latających samochodów możliwym sportem pokazowym

Igrzyska 2032: Wyścig latających samochodów możliwym sportem pokazowym
Australijczycy wpadli na pomysł, by dyscypliną pokazową podczas igrzysk w Brisbane w 2032 r. był wyścig latających, elektrycznych samochodów. (Fot. Facebook/Airspeeder)
Wyścig latających, elektrycznych samochodów może być sportem pokazowym na igrzyskach olimpijskich w Brisbane w 2032 roku - ocenił producent pojazdów, firma Airspeeder.
Reklama
Reklama

Mająca swoją siedzibę w Adelajdzie firma pochwaliła się, że skonstruowała pierwszy na świecie latający, elektryczny samochód. Testy pojazdu odbywają się na pustyni na południu Australii.

"Kiedy zbudujemy i przetestujemy te samochody i zorganizujemy szereg wyścigów, rozpoczniemy transmisje na żywo. To pozwoli światu zobaczyć, czym zajmowaliśmy się tutaj, w południowej Australii" - oznajmił szef działu kontaktu z mediami Airspeedera Stephen Sidlo w rozmowie z australijską telewizją ABC, zacytowanej przez portal "Inside the Games".

"Chcielibyśmy pojawić się na igrzyskach, ale możemy to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy nadamy temu sportowi odpowiedni prestiż, ściągniemy nadawców, rozbudzimy ciekawość kibiców i zadbamy o kwestie bezpieczeństwa. Kiedy to nam się uda, zapukamy do olimpijskich drzwi" - wyjaśnił.

Najbliższe letnie igrzyska odbędą się w 2024 roku w Paryżu i w 2028 w Los Angeles.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.03.2023
  GBP 5.3302 złEUR 4.6850 złUSD 4.3247 złCHF 4.7012 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama