Menu

Hiszpania: Wojsko znajduje zwłoki w domach seniorów

Hiszpania: Wojsko znajduje zwłoki w domach seniorów
Rząd zapowiedział wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec kierownictw domów spokojnej starości. (Fot. Getty Images)
Podczas prac związanych z dezynfekcją, prowadzonych w 73 domach seniorów, zdarzyły się przypadki znajdowania przez żołnierzy zwłok pensjonariuszy tych ośrodków - ujawniła wczoraj minister obrony Margarita Robles.
Reklama

Przedstawicielka rządu Sancheza zapowiedziała wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec kierownictw domów spokojnej starości, w których doszło do przypadków zaniedbania pensjonariuszy, powstawania ognisk koronawirusa i ukrywania jego ofiar.

Od połowy marca, kiedy w związku z nasileniem epidemii koronawirusa rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego w Hiszpanii, zanotowano ponad 80 przypadków zgonów na Covid-19 w domach seniorów.

W niedzielę personel madryckiego domu spokojnej starości Opera Loreto oskarżył dyrekcję placówki o ukrywanie zgonów podopiecznych na Covid-19. Personel ujawnił, że kierownictwo domu zgłosiło od 6 marca tylko jedną ofiarę śmiertelną koronawirusa, podczas, gdy zmarło tam również 15 innych zainfekowanych osób.

Z danych służb sanitarnych Hiszpanii wynika, że do wczoraj w całym kraju wydano w związku z epidemią koronawirusa ponad 4 mln maseczek ochronnych. Większość z nich trafiła do personelu publicznej służby zdrowia.

W ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa zmarło w Hiszpanii 514 osób. Łączna liczba zgonów po zakażeniu SARS-CoV-2 wzrosła tym samym do 2 696. Liczba infekcji wzrosła w tym czasie o więcej niż 6,5 tys. - do ponad 39,7 tys.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Ponad 70 osób zakażonych koronawirusem zmarło w domach seniora

Hiszpania: Ukończyli polskie uczelnie medyczne i nie mogą leczyć

Hiszpania: Wskutek epidemii może zniknąć 300 tys. etatów w 2020 r.

Hiszpania ogranicza wjazd dla obcokrajowców

Hiszpania: 462 ofiary śmiertelne Covid-19 w ciągu doby

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama