Menu

Grecja znosi kwarantannę dla turystów z Wielkiej Brytanii i UE

Grecja znosi kwarantannę dla turystów z Wielkiej Brytanii i UE
Turyści nie będą poddani kwarantannie, ale muszą przedstawić zaświadczenie szczepienia lub negatywny wynik testu na Covid-19. (Fot. Getty Images)
Grecki urząd lotnictwa cywilnego ogłosił dzisiaj zniesienie obowiązkowej 7-dniowej kwarantanny obowiązującej wcześniej w Grecji dla podróżnych 'zamieszkałych na stałe w UE, strefie Schengen, Wielkiej Brytanii, USA, Izraelu, Serbii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich'.
Reklama
Reklama

Zniesienie kwarantanny dotyczy lotów z udziałem "podróżnych, którzy otrzymali obie dawki szczepionki" lub tych, którzy "mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa wykonanego w ciągu 72 godzin" przed wylotem - napisano w oświadczeniu greckiego lotnictwa cywilnego.

Komunikat ten pojawił się w momencie, gdy Grecja przeżywa szczyt epidemii z kilkudziesięcioma zgonami i ponad 1 500 przypadkami zakażenia koronawirusem dziennie - podaje agencja AFP.

Mieszkańcy Grecji nadal znajdują się w ścisłym lockdownie - podróże między regionami dozwolone są tylko z "niezbędnych przyczyn" rodzinnych lub zawodowych.

Kwarantanna zostanie zniesiona dzisiaj, ale inne "ograniczenia dotyczące lotów krajowych i międzynarodowych pozostaną w mocy do 26 kwietnia" - przekazał urząd lotnictwa cywilnego, który regularnie ocenia przepisy w zależności od sytuacji sanitarnej w kraju.

Grecja przygotowuje się do otwarcia sezonu turystycznego w połowie maja, ale rząd ogłosił przed kilkoma dniami, że w tym tygodniu otworzy granice dla turystów z krajów europejskich i innych, którzy posiadają świadectwo szczepień lub testy PCR.

Oprócz obowiązkowej dotąd 7-dniowej kwarantanny, obecnie podróżni przybywający do Grecji muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany w ciągu 72 godzin. Jedynie turyści izraelscy, którzy są zaszczepieni, są zwolnieni z tych wymogów w wyniku umowy dwustronnej.

Czytaj więcej:

Od maja Cypr otwarty dla zaszczepionych turystów z UK

Grecja: "Zapraszamy mieszkańców UK na wakacje"

Polska współpracuje z UE, by do 25 czerwca wprowadzić "paszport covidowy"

Anglia: Od maja tylko 8 krajów "pojawi się na zielonej liście podróży"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.07.2021
  GBP 5.3681 złEUR 4.5731 złUSD 3.8410 złCHF 4.2444 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama