Grali kadrowicze Nawałki

Robert Lewandowski zagra w reprezentacji Polski 29 marca w meczu z Irlandią (fot. Getty Images)
Selekcjoner polskich piłkarzy Adam Nawałka może być zadowolony z napastników kadry przed meczem eliminacji Euro 2016 z Irlandią w Dublinie (29 marca). Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik zdobyli w weekend po dwie bramki w lidze, a Łukasz Teodorczyk jedną.

Lewandowski - napastnik Bayernu - dwukrotnie pokonał bramkarza Werderu Brema, a zespół z Monachium wygrał w sobotę na wyjeździe 4:0. To jego 12. i 13. ligowe trafienia w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy.

Z kolei dwa gole Milika pomogły w wyjazdowym zwycięstwie Ajaksu Amsterdam nad SC Heerenveen 4:1. Piłkarz reprezentacji Polski ma już jedenaście goli w obecnych rozgrywkach ligowych w Holandii. Wczoraj grał do 81. minuty.

Teodorczyk zdobył bramkę dla Dynama Kijów w wygranym u siebie 5:0 spotkaniu ukraińskiej ekstraklasy z zespołem Ilicziwiec Mariupol. Napastnik reprezentacji Polski grał od 67. minuty.

Mecz eliminacji mistrzostw Europy z Irlandią w Dublinie odbędzie się 29 marca.

Występy kadrowiczów Nawałki w meczach swoich klubów:

Bramkarze: Artur Boruc (Bournemouth) - cały mecz z Blackpool (4:0) Łukasz Fabiański (Swansea) - jego zespół gra dzisiaj z Liverpoolem, Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - na ławce rezerwowych z West Ham United (3:0)

Obrońcy: Thiago Cionek (Modena) - z powodu czerwonej kartki nie grał z Bologną (0:0) Kamil Glik (AC Torino) - jego zespół gra w poniedziałek z Lazio Rzym Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) - cały mecz z Pogonią Szczecin (1:0) Rafał Janicki (Lechia Gdańsk) - cały mecz z Pogonią Szczecin (1:0) Grzegorz Wojtkowiak (Lechia Gdańsk) - cały mecz z Pogonią Szczecin (1:0) Marcin Komorowski (Terek Grozny) - cały mecz i gol z Rubinem Kazań (1:2) Paweł Olkowski (FC Koeln) - cały mecz z Borussią Dortmund (0:0) Łukasz Szukała (Al-Ittihad) - cały mecz i żółta kartka z Al Raed (3:1)

Pomocnicy: Maciej Gajos (Jagiellonia Białystok) - cały mecz z Górnikiem Łęczna (2:1) Michał Żyro (Legia Warszawa) - cały mecz i gol z Wisłą Kraków (2:2) Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa) - cały mecz z Wisłą Kraków (2:2) Grzegorz Krychowiak (Sevilla) - cały mecz i żółta kartka z Elche (3:0) Karol Linetty (Lech Poznań) - cały mecz z Zawiszą Bydgoszcz (0:1) Sebastian Mila (Lechia Gdańsk) - do 72. minuty i gol z Pogonią Szczecin (1:0) Sławomir Peszko (FC Koeln) - do 83. minuty z Borussią Dortmund (0:0) Maciej Rybus (Terek Grozny) - cały mecz z Rubinem Kazań (1:2)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz i dwa gole z Werderem Brema (4:0) Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) - do 81. minuty i dwa gole z SC Heerenveen (4:1) Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) - od 67. minuty i gol z Ilicziwcem Mariupol (5:0)