Gol Zielińskiego w meczu z Udinese

29-letni Zieliński od 2016 roku gra w Napoli. (Fot. Getty Images)
Piotr Zieliński zdobył gola z rzutu karnego dla Napoli, które broni tytułu we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej. Klub spod Wezuwiusza w 6. kolejce pokonał u siebie 4:1 Udinese. Pozycję lidera zachował Inter Mediolan mimo pierwszej porażki w sezonie.

Polski rozgrywający w 19. minucie perfekcyjnie wykonał jedenastkę. To drugie trafienie w Serie A Zielińskiego. Wcześniej falowany był Gruzin Chwicza Kwaracchelia.

Na 2:0 jeszcze przed przerwą podwyższył nigeryjski napastnik Victor Osimhen. Nie był to koniec emocji. Po fatalnym błędzie defensywy Udinese Kwaracchelia, który w trakcie gry dwa razy trafił w słupek, zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy.

W końcowych minutach oba zespołu dopisały do swoich kont po golu i trzecia wygrana zespołu z Neapolu w sezonie przeszła do historii. Rezerwowym bramkarzem Napoli był Hubert Idasiak.

W składzie Empoli, które pokonało Salernitanę 1:0, tylko przez 17 minut, ze względu na kontuzję, grał Bartosz Bereszyński. Sebastian Walukiewicz dokładnym długim podaniem rozpoczął akcję bramkową dla Empoli. Polski obrońca asysty nie zaliczył, ale miał duży udział w zwycięskim golu.

Wśród gości pomocnik Mateusz Łęgowski mecz obejrzał z wysokości ławki drużyny. To pierwsze trafienie i pierwsza wygrana Empoli (bilans bramek 1-13) w rozgrywkach. Ekipę gości prowadzi dobrze znany polskim kibicom Paul Sousa.

Paweł Dawidowicz rozegrał całe spotkanie w barwach drużyny Hellas Verony, która na własnym boisku przegrała 0:1 z Atalantą Bergamo (rywal Rakowa Częstochowa w Lidze Europy - PAP).

Z kolei Mateusz Wieteska (Cagliari) przegrany występ 1:3 z AC Milan zaznaczył żółtą kartką za przytrzymywanie rywala.

W tabeli prowadzi Inter (15 pkt), który wczoraj na San Siro przegrał 1:2 z Sassuolo. To pierwsza porażka Nerazzurri w sezonie. Drugi klub z Mediolan - AC jest wiceliderem i ustępuje tylko gorszym bilansem bramkowym.