French Open: Hurkacz awansował do trzeciej rundy w meczu przerywanym przez deszcz

Hubert Hurkacz pokonał Brandona Nakashimę w niełatwym meczu. (Fot. ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP via Getty Images)
Rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz wygrał z amerykańskim tenisistą Brandonem Nakashimą 6:7 (2-7), 6:1, 6:3, 7:6 (7-5) w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open w Paryżu.

Nakashima był kolejnym po Shintaro Mochizukim zawodnikiem, z którym Hurkacz mierzył się pierwszy raz w karierze. Na otwarcie pokonał Japończyka 4:6, 6:3, 3:6, 6:0, 6:3, a z 84. w światowym rankingu Amerykaninem spisał się lepiej i oddał mu tylko jednego seta.

Choć zawodnicy spędzili na korcie trzy godziny i 14 minut, to mecz pochłonął znacznie więcej ich czasu, bo zaczął się już w środę o godzinie 11:00. Wówczas z powodu deszczu został przerwany w pierwszym secie, przy stanie 6:5 dla Amerykanina i tego dnia tenisiści na kort już nie wrócili.

Dzisiaj do gry przystąpili również o 11:00, ale zanim zakończyli spotkanie, dwukrotnie schodzili do szatni z powodu opadów. Ostatni akord trwał zaledwie 20 minut, bo do gry wrócili przy stanie 5:5 w czwartym secie.

Hurkacz lekki problem miał tylko dzisiaj przed południem, kiedy przegrał tie-breaka. Później kontrolował wydarzenia na korcie. W całym meczu Nakashima ani razu nie zdołał go przełamać.

W tie-breaku piątego seta Hurkacz nawet przez moment nie przegrywał. Od stanu 5-5 zdobył dwa punkty i awansował do kolejnej rundy. Podopieczny trenera Craiga Boyntona mecz zakończył w swoim stylu, czyli asem serwisowym. W całym spotkaniu posłał ich 16.

"W meczu, który jest przerywany przez deszcz, przede wszystkim trzeba cały czas utrzymywać odpowiedni poziom energii. Nie można być ciągle skoncentrowanym, trzeba umieć nieco się rozluźnić, poza tym ważne jest żywienie" - oznajmił Hurkacz w krótkiej rozmowie na korcie.

Najlepszy wynik Hurkacza w Paryżu to 1/8 finału, do której dotarł w 2022 roku.

Hurkacz zmierzy się jutro ok. godz. 15:00 z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalove.