Menu

Francja: Maseczki obowiązkowe także na zewnątrz w dziesiątkach miast

Francja: Maseczki obowiązkowe także na zewnątrz w dziesiątkach miast
Coraz więcej francuskich miast wprowadza obowiązek noszenia maseczek. (Fot. Getty Images)
W setkach francuskich gmin i miejscowości lokalne władze wprowadziły dodatkowe obostrzenia i obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych na zewnątrz - wynika z zestawienia dziennika 'Le Parisien'. Wiele z nich to miejsca popularne wśród turystów.
Reklama

Najwięcej lokalnych regulacji dotyczących maseczek jest w Bretanii, gdzie sytuacja epidemiologiczna należy do najcięższych. Dodatkowe regulacje wprowadzono w ponad 100 gminach regionu. Większość z nich wchodzi w życie od poniedziałku.

Przyjęte przez lokalne władze zasady różnią się od siebie, ale w większości dotyczą określonych miejsc, gdzie gromadzą się ludzie - najczęściej chodzi o rynki i bazary. Ale restrykcjami objętych jest też wiele plaż na zachodnim wybrzeżu Francji, jak na przykład w Biarritz, La Rochelle i Bayonne, a także na obleganych przez turystów promenadach nad Loarą.

Choć wprowadzone 20 lipca krajowe prawo nakazuje we Francji noszenie masek jedynie w zamkniętych pomieszczeniach, wzrost liczby infekcji i pojawienie się setek nowych ognisk wirusa skłoniło samorządy do wprowadzenia ściślejszych ograniczeń. Rośnie także presja na francuski rząd, by wprowadził dodatkowe restrykcje. Premier kraju Jean Castex publicznie wykluczał możliwość przywrócenia we Francji pełnej kwarantanny, jaka obowiązywała w kraju od marca do maja.

W ciągu ostatniego tygodnia we Francji wykryto ponad 7 tys. przypadków Covid-19. W ciągu ostatnich trzech dni lipca - ostatnich, z których dostępne są dane - liczba infekcji przekraczała 1,3 tys. dziennie.

Czytaj więcej:

Rząd UK zapewnia: Nie planujemy nakazu zakrywania twarzy w miejscach pracy

W UK kierowca autobusu zaatakowany, bo odmówił wejścia pasażerowi bez maski

Belgia: Miasta wprowadzają własne obostrzenia w związku z pandemią

Włochy boją się drugiej fali epidemii i zaostrzają kary

Hiszpania: Rodziny wydają na maski więcej niż na prąd

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama