Menu

Formuła 1: Arabia Saudyjska chce zorganizować dwa wyścigi

Formuła 1: Arabia Saudyjska chce zorganizować dwa wyścigi
Arabia Saudyjska, gdzie zainteresowanie sportami motorowymi jest ogromne, planuje szerokie działania promocyjne, aby ściągnąć tysiące fanów. (Fot. Getty Images)
Arabia Saudyjska jest gotowa zorganizować w tym roku dwa wyścigi Formuły 1, aby wypełnić lukę w kalendarzu spowodowaną pandemią koronawirusa - oświadczył promotor F1 książę Khalid Bin Sultan Al Faisal.
Reklama
Reklama

W tegorocznym kalendarzu Grand Prix Arabii Saudyjskiej zaplanowane jest 5 grudnia i ma być przedostatnią rundą sezonu.

"Nasze przygotowania idą zgodnie z harmonogramem. Jeżeli władze F1 będą chciały zorganizować dodatkową rundę mistrzostw przed 5 grudnia, jesteśmy gotowi podjąć się tego zadania, gdyż tor i jego całe zaplecze będzie przygotowane dużo wcześniej" - ujawnił Saudyjczyk.

Khalid Bin Sultan Al Faisal dodał, że debiutująca w F1 Arabia Saudyjska, gdzie zainteresowanie sportami motorowymi jest ogromne, planuje szerokie działania promocyjne, aby ściągnąć na trybuny tysiące fanów. Ceremonia otwarcia rundy 5 grudnia - jak ujawnił książę - będzie pięknym widowiskiem, jakiego jeszcze w F1 nie było.

"Chcieliśmy mieć wyścig na początku sezonu, ale zabrakło czasu na przygotowanie obiektu. Teraz rozmawiamy z władzami F1 o tym, aby w sezonie 2022 runda w Arabii Saudyjskiej odbyła się wcześniej" - dodał książę.

W poprzednim sezonie Bahrajn był gospodarzem dwóch wyścigów rozgrywanych wyłącznie w Europie i na Bliskim Wschodzie. W tym roku Austria gościła już dwie rundy F1, jedną z nich po odwołaniu wyścigu o GP Kanady w Montrealu. Nieoficjalnie wiadomo, że prowadzone były rozmowy o dwóch rundach F1 w Teksasie w USA. 

Czytaj więcej:

Formuła 1: Od 2023 roku GP Rosji przeniesie się z Soczi pod Petersburg

Formuła 1: Hamilton przedłużył o dwa lata kontrakt z Mercedesem

Formuła 1: Wyścig o GP Australii odwołany drugi rok z rzędu

GP Wielkiej Brytanii: Lewis Hamilton zwyciężył w domu!

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama